Üzerine tomruk düşen sürücü hayatını kaybetti Üzerine tomruk düşen sürücü hayatını kaybetti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla KKTC'yi ziyaret etti. Özel, ziyaret programı kapsamında KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile Başbakanlık binasında bir araya geldi. Ziyarette Özel'e; Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, Dışişlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel ve CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan'dan oluşan heyet eşlik etti.

"İSRAİL İLE FİLİSTİN ARASINDA YAŞANANLAR ARTIK BİR İNSANLIK DRAMINI GEÇTİ, NEREDEYSE BİR SOYKIRIM NOKTASINA GELMİŞ DURUMDA"
Özgür Özel "Birinci kongresini Sivas Kongresi kabul eden bir partinin ikinci yüzyıldaki ilk kongerisini de yeni geçirdik. Birinci kongremiz bize ülkeyi işgalden kurtarma ve Cumhuriyet'i kurma görevi vermişti. Onu layıkıyla yerine getiren kadroların kurduğu ve iki büyük eserimden biridir diye Atatürk'ün nitelendirdiği CHP'nin ikinci yüzyıldaki ilk kongresi bize ikinci yüzyılda bir an önce iktidar olma görevi verdi. Kıbrıs'tan başlayarak, Azerbaycan'la devam ederek, Balkanlar, Türki Cumhuriyetleri içine alarak dünyadaki bütün siyasi akrabalarımızın iyi ilişki ve etkileşim içinde olacağı bir süreci başlatmış durumdayız. İsrail ile Filistin arasında yaşananlar ise artık bir insanlık dramını geçti, neredeyse bir soykırım noktasına gelmiş durumda. Yüzde 70'inin kadınlar ve çocuklar olduğu, doğrudan sivillerin hedef alındığı bir sürece sessiz kalmamız söz konusu değil. Üyesi bulunduğumuz uluslararası kuruluşlarla, dünyadaki siyasi akrabalarımızla bundan sonraki süreçte oradaki kanı durdurmak için üzerimize ne düşüyorsa onu yapma konusunda kararlı olduğumuzu buradan bir kez daha ifade etmek isterim." dedi.