Samsun'un İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde gece meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, Belediyeevleri Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Saadet Çay (43) ile büfeci eşi Adem Çay (48) boşanma aşamasında oldukları için ayrı yaşamaya başladılar.

İNTİHAR EDECEĞİM DEDİ, SAADET ÖĞRETMEN KURTARMAYA GİTTİ 

Saaddet Çay

Adem Çay, eşi Saadet Çay'a gece mesaj atarak ‘intihar edip kendini öldüreceğini’ yazdı. Saadet Çay da kendisini öldürmesin diye yardım etmek için yanına erkek arkadaşını alıp konuşmak üzere Adem Çay'ın depo olarak kullandığı eve gitti.

YAZLIK EV YÜZÜNDEN TARTIŞMA ÇIKTI 

Saadet Çay ile Adem Çay arasında Atakum ilçesinde bulunan yazlık evin boşanmaları halinde kime kalacağı konusunda çıkan anlaşmazlık yüzünden tartışma çıktı.

Yan odada bulunan Saadet Çay'ın erkek arkadaşı silah doldur boşalt sesini duyunca kendini evden dışarı atıp bekçilerden yardım istedi. Polis ve bekçiler evin kapısını kırıp içeri girdiklerinde İngilizce Öğretmeni Saadet Çay'ı silahla öldürülmüş olarak buldular.

Evde bulunan Adem Çay, Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

1 Samsun Eşine

19 SUÇ KAYDI TESPİT EDİLDİ

Kırmızı bültenle aranan o isim yakalandı! Kırmızı bültenle aranan o isim yakalandı!

Çay'ın cansız bedeni yapılan incelemenin ardından otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürülürken, şüpheli ise gözaltına alındı. Bu arada, Ahmet Çay'ın ‘kasten yaralama’ , ‘tehdit’ , ‘yağma’ gibi suçlardan 19 kaydı olduğu öğrenildi. Soruşturma sürüyor

Editör: UHA HABER MERKEZİ