Ukrayna Cumhurbaşkanı, Kasım'daki seçimi Trump'ın kazanacağı yönünde izlenimi olduğunun işaretini verdi. Donald Trump'ın NATO'dan çıkmamasını umduğunu söyledi. Ayrıca Rusya'ya karşı Ukrayna'ya verilen desteği sürdürmesini umut ediyor.

Bebek katili Netanyahu'ya ABD'de soğuk duş! Gittiği her yerde protesto edildi Bebek katili Netanyahu'ya ABD'de soğuk duş! Gittiği her yerde protesto edildi

ABD'DEN KALICI DESTEK BEKLİYOR

Zelenskiy, Trump için "onu çok iyi tanımıyorum" dedi. En son Rus işgalinden önce görüştüklerini belirtti. Cumhuriyetçilerin başkan adayı, ABD'nin Ukrayna'ya verdiği yoğun askeri desteği sık sık eleştiriyor. Hatta iki danışmanı, Trump seçilirse uygulamaya koymak üzere bir plan hazırladı. Plan, Rusya ile müzakereye başlamaması halinde, Ukrayna'ya verilen desteğin kesilmesini içeriyor.

"KASIM AYINI BEKLEMEYİN"

Zelenskiy bu nedenle ABD'li siyasi liderleri, Ukrayna'ya kurumsal ve kalıcı bir yardım mekanizması kurmaya çağırdı. Bunun için seçimin beklenmemesini istedi. Çünkü Putin'in de kasım ayındaki ABD seçimlerini beklediğini belirtti.

Editör: UHA HABER MERKEZİ