Türkiye-Avusturya maçında attığı gol sonrası Bozkurt işareti yapan Merih Demiral'a UEFA soruşturma başlattı. Sosyal medyada gündeme oturan görüntü sonrası UEFA skandal kararını açıkladı. 

Suriye lideri Esad'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Olumlu bakıyoruz Suriye lideri Esad'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Olumlu bakıyoruz

"TÜRK OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM"

Gol sevincinden sonra açıklama yapan 26 yaşındaki futbolcu, "Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum" demişti. 

Merih Demiral 'bozkurt' işareti ile ilgili konuştu

NE OLMUŞTU?

Dün A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Leipzig’de oynadığı Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. 

Mücadeleye damga vuran Merih Demirel ise attığı gol sonrası sevincini Bozkurt yaparak göstermişti. O görüntüler sosyal medyada gündeme oturmuştu. 

Editör: UHA HABER MERKEZİ