Putin, 24 yıl aradan sonra Kuzey Kore'de Putin, 24 yıl aradan sonra Kuzey Kore'de

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından İzmir'de devam eden EFES-2024 Tatbikatı'nda faaliyet gösteren Bayraktar TB2 ve Bayraktar Akıncı'nın görüntülerini paylaştı.

Türkiye'nin en büyük müşterek tatbikatı olma özelliği taşıyan EFES-2024, İzmir'in Seferihisar ilçesinde başladı. 50 ülkeden bin 500 yüzü aşkın yabancı personelin katıldığı tatbikatta TSK unsurları ile birlikte toplam 11 bin personel görev aldı. Tatbikat alanında, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda aralarında ASELSAN, BAYKAR'ın da bulunduğu 47 savunma sanayii firması katıldı. Firmaların yerli ve millî imkanlarla ürettiği ve TSK envanterinde bulunan ürünlerin de sergilendiği "Savunma Sanayii Ürünleri Sergisi" yer aldı.

SELÇUK BAYRAKTAR PAYLAŞTI: BAYRAKTAR TB2 VE AKINCI'DAN TAM İSABET

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabı X'ten tatbikata ilişkin bir paylaşımda bulundu. Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 ve Bayraktar AKINCI'nın hedefi tam isabetle vurduğu anları yayınladı.

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI AÇIKLAMIŞTI

Tatbikata ilişkin sosyal medya hesabı X'ten bilgi ve görüntü paylaşan Savunma Sanayii Başkanlığı, "Güçlü sistemler, güçlü ordu, güçlü Türkiye! Milli teknolojilerimiz EFES 2024 Tatbikatı'nda! Baykar Teknoloji, tarafından geliştirilen, keşif, gözetleme, istihbarat ve imha görevleri için orta irtifa-uzun havada kalış süresi sınıfına giren (MALE) Taktik Silahlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar TB2 SİHA, EFES 2024 Tatbikatı'nda görev alacak." açıklamasında bulundu.

Editör: UHA HABER MERKEZİ