Rus ordusu Ukrayna’nın başkenti Kiev'e füze yağdırdı. 40’dan fazla füzeyle hedef alınan Kiev'de ilk belirlemelere göre; 10 kişi hayatını kaybederken, 31 kişi de yaralandı.

BİNALAR YERLE BİR OLDU

Başkente bağlı Darnytskyi, Desnianskyi, Sviatoshynskyi, Holosiivskyi, Dniprovskyi, Solomianskyi, Darnytskyi ve Shevchenkivskyi bölgelerinde binalar ve araçlar büyük hasar gördü.

Avrupa Parlamentosu'nda komite üyeleri belli oldu Avrupa Parlamentosu'nda komite üyeleri belli oldu

Rus ordusu Kiev'e füze yağdırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 1. Resim

ZELENSKİY'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus güçlerinin Okhmatdyt Çocuk Hastanesi’ni vurduğunu açıklarken, “Kiev'deki Okhmatdyt Çocuk Hastanesi sadece Ukrayna'nın değil Avrupa'nın da en önemli hastanelerinden biri. Hastane binlerce çocuğu kurtardı ve sağlığına kavuşturdu. Şimdi bir Rus saldırısında hasar gördü, insanlar enkaz altında, yaralı ve ölülerin kesin sayısı şu anda bilinmiyor” dedi.
Enkazı kaldırmak için doktorların ve bölge sakinlerinin çalıştığını aktaran Zelenskiy, “Rusya çocuklara ve insanlığa karşı işlediği tüm suçların cevabını tam olarak vermek zorunda. Artık dünyanın buna sessiz kalmaması, Rusya'nın ne olduğunu, ne yaptığını herkesin görmesi çok önemli” ifadelerini kullandı.

Rus ordusu Kiev'e füze yağdırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 2. Resim

"HEDEFTE YİNE SİVİLLER VARDI"

Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko, hava savunma sistemleri tarafından düşürülen mermilerin parçalarının başkentin 2 merkezi bölgesine düştüğünü bildirdi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ise, “Bu bombardıman sivilleri hedef aldı, altyapıyı vurdu. Tüm dünya bugün terörün sonuçlarını ve sadece güçle karşılık verilmesi gerektiğini görmeli” dedi.

Editör: UHA HABER MERKEZİ