Melikgazi'de Suriyeli bir şahsın 6 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunması sebebiyle halk ayaklandı. Şüpheli şahsın kendini tuvalete kilitlediği ve vatandaşların o kişinin teslim olması için Suriyelilerle kavga ettiği öne sürüldü. Suriyelilere ait dükkan ve iş yerleri ateşe verildi. Çıkan kavgaya polis ekiplerinin TOMA ile müdahale ettiği anlar telefon kamerasına yansıdı.

Kayseri

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ: İTİDALLİ DAVRANIN

Kayseri Valiliği çıkan olayları doğrulayarak vatandaşları itidale çağırdı. Şüpheli şahsın gözaltına alındığı çocuğun da korumaya alındığı ifade edildi. Valilik tarafından olayla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"30.06.2024 tarihinde ilimiz Danişmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır.

Elazığ'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 4 yaralı Elazığ'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 4 yaralı

Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımız itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur."

Kayseri'de Suriyeli uyruklu şahıs 6 yaşındaki çocuğu istismar etti! Sokaklar karıştı polis müdahale etti - 1. Resim

MHP'DEN TEPKİ: "SURİYELİLER ÜLKELERİNE DÖNMELİ"

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşların provokasyonlara mahal vermemesi mesajını paylaşarak Suriyelilerin de geri dönmesi çağrısını dile getirdi. Mesajında şu sözlere yer verdi:

"Kayseri’de bir çocuğumuza yönelik sergilenen insanlık dışı davranışta bulunan Suriyeli şahıs gözaltına alınmış ve hakkındaki işlemlere başlanmıştır. Konuyla ilgili olarak Kayseri Valiliği’nce yapılan açıklamanın dikkate alınması ve hemşerilerimizin huzurunu kaçıracak provokasyonlara mahal verilmemesi elzemdir. Türkiye’nin huzur ve güvenliği için Suriyeli misafirlerimizin mümkün olan en kısa sürede onurlu bir şekilde ülkelerine dönmelerinin sağlanması MHP olarak beklentimizdir."

Editör: UHA HABER MERKEZİ