Muş'ta çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP önünde eylem yapan aile sayısı 46'ya yükseldi Muş'ta çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP önünde eylem yapan aile sayısı 46'ya yükseldi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır’ın İYİ Parti’den kesin ihracının talep edildiğini açıkladı.

Zorlu, kesin ihraç talebinin İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in imzasıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Meral Akşener'in hesaplarını inceletti mi?

Meral Akşener'in daha önce, kendisinin banka hesaplarının incelendiği söylediğini ancak daha sonra ağız değiştirerek ‘benim değil, kocamın ve gelinimin hesaplarını incelemişler' dediğini hatırlatan Ümit Dikbayır, "Genel Başkan araştırmanın gayri resmi yapıldığını söylemekle ağız değiştirdi. Bunların hepsinin dedikodu, iftira olduğu ortaya çıktı" dedi

Kasadaki 132 milyon liraya ne oldu?

"26 Haziran'da yapılan kongremizde partinin mali işlerinden sorumlu kişisi olarak gelen yönetime 132 milyon lirayı bıraktım" diyen Ümit Dikbayır, "Yerime gelen arkadaşımız, 'Kasamız eksi 16 milyon lirada' deyince, ‘Vay efendim bu parayı Genel Başkan yedi' anlamı çıkarmaya çalıştılar.  Yerime mali işlere bakan kişi, benim ne kadar para bıraktığımı bilmez olur mu? Neden öyle söyledi? Çalışanlara zam yapmamak için. Böyle şeyler olur mu? Vallahi, billahi çalışanlara zam yapmamak için kasamızda para olmadığı söylendi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelmişti.

Akşener, “Oğlunun banka hesaplarının gayri resmi kontrol edildiğini” öne sürerek, “Benim ve ailemin belediyelerde işi-gücü yok. İspat ederlerse politikayı bırakırım” açıklamasında bulunmuştu.