İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, terör örgütü DEAŞ’a yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, çatışma bölgeleri ile bağlantılı olarak İstanbul’da faaliyet yürüten yabancı uyruklu şahıslara ve örgüt ideolojisi doğrultusunda eğitim verdiği tespit edilen yapılanmaya yönelik operasyon düzenlendi.

Bu çerçevede İstanbul'da 9 ilçede 15 adrese yapılan eş zamanlı baskında 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalar ise çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye de el konulurken, haklarında sınır dışı kararı bulunan 7 kişi de yakalandı.

AB dünyanın ilk 'Yapay Zeka Yasası'nı kabul etti: Yüz tanıma ve vatandaş takip sistemi yasaklanıyor AB dünyanın ilk 'Yapay Zeka Yasası'nı kabul etti: Yüz tanıma ve vatandaş takip sistemi yasaklanıyor

Gözaltına alınan 7 kişi İl Göç İdaresine teslim edilirken, örgüt bağlantılı 10 şüpheli ise sorgulanmak üzere TEM Şubeye getirildi.