SGK'dan 'asgari ücret' genelgesi! 700 lira olmuştu: Eksik prime destek verilmeyecek SGK'dan 'asgari ücret' genelgesi! 700 lira olmuştu: Eksik prime destek verilmeyecek

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, neredeyse her şeyi bilen kişisel bir öğretmen gibi birçok soruya doğal yanıtlar verebiliyor.

Google'ın ana kuruluşu Alphabet, geçtiğimiz aylarda yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'ye rakip olabilecek 'Bard' isİmli teknolojisini görücüye çıkarmıştı.

Google isim değişikliğine gitti

Google, Bard'ın ismini 'Gemini' olarak değiştirdiğini resmen açıkladı. Gemini ile halihazırda 'Pro 1.0' modeliyle 40'tan fazla dilde, 230'dan fazla ülke ve bölgede sohbet edilebilecek.

Açıklamada, 'Gemini Advanced' ile bir mobil uygulamanın kullanıma sunulduğu aktarılarak, 'Gemini Advanced' sürümünün şirketin son teknoloji ürünü yapay zeka modeli olan Ultra 1.0'a erişimi sağlayan yeni bir deneyim olduğuna işaret edildi.

Ücretli sunulacak

Açıklamada, Gemini Advanced'in yeni 'Google One AI Premium' planının bir parçası olarak ayda 19,99 dolara, 2 aylık ücretsiz deneme süresiyle kullanılabileceği kaydedildi. AI Premium abonelerinin yakında Gemini'yi Gmail, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar gibi Google hizmetlerinde de kullanabileceği aktarıldı.

Açıklamada, Android'de ve iOS'ta Google uygulamasında yeni bir uygulamayla Gemini ve Gemini Advanced için yeni mobil deneyim sunulacağı ifade edilerek, telefondan da çeşitli işlemlerin kolayca yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Editör: UHA HABER MERKEZİ