Galatasaray Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda oy sayımı işlemi devam ederken, ilk 16 sandığın tasnifi tamamlandı. 

Galatasaray Lisesi'nde 4 bin 415 oyun kullanıldığı kongrede, açılan ilk 16 sandık sonucunda başkanlığı daha önce garantileyen adaylardan Dursun Özbek 2 bin 555 oy alırken, diğer aday Süheyl Batum da 763 oya ulaştı.

Özbek'e 15. sandıkta 174, 16. sandıkta 208 oy çıktı. Batum ise 15. sandıkta 44, 16. sandıkta 47 oy aldı.

Sayımı tamamlanan 14. sandığın ardından Dursun Özbek, matematiksel olarak seçimi kazanmayı garantiledi.

Seçimde gidişatın belli olmasından hemen önce salona gelen mevcut başkan Dursun Özbek, alkışlarla karşılandı. Rakibi Süheyl Batum, Özbek'i tebrik etti.

Batum: "Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu"

Süheyl Batum, seçimin demokrasi şöleni halinde geçtiğini belirterek kazananın Galatasaray Kulübü olduğunu söyledi.

Dursun Özbek'in seçimi kazanmasının kesinleşmesiyle kürsüye gelen Batum, "Her zaman olduğu gibi demokratik, şölen havası içinde, hiçbir başka kurumun bu kadarını başaramayacağı bir seçim yaptık. Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu. Başta bu seçimin bu kadar demokratik bir şölen havası içinde geçmesini sağlayan divan heyetine, eski yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Bu seçim, yarınki zaferimize bir ön olacaktır. Hep beraber 24. şampiyonluğumuzu yaşayacağız. Bu şölen havasında demokrasiyi uygulayan bir kulüpten bütün camialar korksun. Biz Galatasarayız. Kimseye benzemeyiz." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'de sular durulmuyor! Bir partiden Koray Aydın'a davet İYİ Parti'de sular durulmuyor! Bir partiden Koray Aydın'a davet

Başkan Dursun Özbek ise, "Galatasaray'a yakışan demokratik bir seçim olmuştur. Süheyl kardeşime de bu demokrasiye verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Burada kaybeden yoktur. Bir kurum kazanmıştır. O da Galatasaray'dır." diye konuştu.

Editör: UHA HABER MERKEZİ