İstanbul'da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayının C Kapısı önündeki polis noktasına silahlı saldırı girişiminde bulunuldu.

Sağlık alanında değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Sağlık alanında değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları belirlenen 2 saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Saldırıda 3’ü polis 6 kişi yaralandı. 

Olaya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yunus Emre Kongre Merkezi'nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Terör saldırısı dolayısıyla adalet camiamıza ve halkımıza geçmiş olsun diliyorum. Zamanında müdahale ile hain saldırıyı bertaraf eden güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Biri kadın diğeri erkek 2 terörist alçak emellerine ulaşamadan görevli polislerimiz tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Türkiye ayrım yapmadan terör örgütleri ve destekçileriyle kararlı mücadelesini sürdürecektir. Bu arada yaralılardan bir tanesin hakka yürümüştür, Allah'tan rahmet diliyorum."

Editör: UHA HABER MERKEZİ