Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen'in yeğeni Eski CHP Parti Meclisi üyesi Prof. Dr.  Örsan K. Öymen’in genel başkanlık yarışında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip olacağı belirtildi.

CHP İLKE VE DEMOKRASİ HAREKETİ'Nİ KURMUŞTU
Öymen, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra, CHP'nin 2023 kongre ve kurultay sürecinden önce, “CHP’de devrim Türkiye’de devrim” mottosuyla CHP İlke ve Demokrasi Hareketi’nin kurulmasına öncülük etti.

"CUMA GÜNÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEĞİM"
Gazeteci Fatih Altaylı, yarın CHP Grup Başkanı Özgür Özel'le birlikte bir kişinin daha adaylığını açıklayacağını ileri sürdü; ismini vermediği bu kişinin CHP geleneğinden geldiğini ve ailesinden başkalarının da genel başkanlık yaptığını dile getirdi. Altaylı'nın açıklaması sonrası Öymen sosyal medya hesabından "KAMUOYUNA DUYURU: 15 Eylül 2023 tarihinde Cuma günü CHP’deki Kurultay sürecine yönelik CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyeceğim. (Not: Tarih ve yerle ilgili kararı geçen hafta aldık, ilgili yazışmaları geçen hafta ve dün gerçekleştirdik)." paylaşımını yaptı.

Otoparkta silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti Otoparkta silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti

CHP'de Özgür Özel’den sonra başkanlık için bir aday daha!

HAREKET, CHP’DEKİ OLİGARŞİK KADRO YAPILANMASINI YIKMAYI, TEMEL HEDEF HALİNE GETİRMİŞTİR
CHP İlke ve Demokrasi Hareketi'nin web sitesinde "CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, CHP eski Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Örsan K. Öymen’in girişimiyle ve öncülüğünde, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra, CHP’nin 2023 Kongre ve Kurultay sürecinden önce kurulmuştur. CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, kadro gücünü, örgütten ve tabandan almayı, CHP’deki oligarşik kadro yapılanmasını yıkmayı, temel hedef haline getirmiştir." ifadeleri yer alıyor.

CHP İLKE VE DEMOKRASİ HAREKETİ'NDE KİMLER YER ALIYOR?
CHP üyesi Ahmet Fethi Oral, 19. dönem SHP, 20., 22., 23. dönem CHP Milletvekili ve Devlet Bakanı Algan Hacaloğlu, CHP üyesi Ali Aydemir, CHP üyesi Aydın Keleşoğlu, CHP üyesi Ayhan Tuğsuz, CHP üyesi Prof. Dr. Bengi Başer, CHP üyesi Cezmi Doğaner, CHP üyesi Devrim Ercan, 24. dönem CHP Milletvekili Dilek Akagün, 24. dönem CHP Milletvekili Doğan Şafak, CHP üyesi Ekrem Demir, CHP üyesi Ergun Fersoy, CHP eski İl Başkanı Gürhan Akdoğan, CHP eski Parti Meclisi üyesi Hüsniye Kaya, CHP üyesi Işık Özkefeli, 23. ve 24. dönem CHP Milletvekili İsa Gök, CHP üyesi İsmail Yetkin Özden, 22. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tomanbay, CHP üyesi Metin Gazioğlu, CHP üyesi Mustafa Metin, CHP üyesi Muzaffer Koç, CHP üyesi Naci Günday, 23. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat, 23. ve 24. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, CHP üyesi Recep Bakırtaş, 24. dönem CHP Milletvekili ve CHP eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Süheyl Batum, CHP üyesi Prof. Dr. Tamer Koldaş, CHP üyesi Emekli Amiral Türker Ertürk, 19., 20. ve 21. dönem DSP Milletvekili ve CHP üyesi Uluç Gürkan, CHP üyesi Utkan Güneş‘in de aralarında bulunduğu binlerce CHP üyesi bu hareketin içinde yer almaktadır.

CHP'de Özgür Özel’den sonra başkanlık için bir aday daha!

ÖRSAN ÖYMEN KİMDİR?
Örsan Öymen 20 Ağustos 1965 tarihinde dünyaya geldi. Profesör Dr. Örsan Öymen, Feyziye Mektepler Vakfı Işık Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe bölümünde, Yüksel Lisansını New York Üniversitesi'nde Felsefe ve Doktorasını da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe alanında yapmıştır. CHP üyesi ve CHP eski Parti Meclisi Üyesi olan Örsan Öymen, Hıfzırrahman Raşit Öymen'in oğlu, gazeteci ve CHP Eski Genel Başkanı Altan Öymen'in kardeşi, diplomat Onur Öymen'in amcasının oğlu gazeteci Mustafa Örsan Öymen’in oğludur.

ÖZEL DE CUMA GÜNÜ TOPLANTI DÜZENLEYECEK
Kurultayda genel başkanlık için aday olacağı öne sürülen CHP Grup Başkanı Özgür Özel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdim. İçinde bulunduğumuz kurultay sürecine dair 15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı yapacağım.” ifadelerine yer vermişti.