CHP'li Beyoğlu Belediyesi tarafından çayın 1 lira, kahvenin 5 lira olduğu Emekli Evi'nin ilki Kasımpaşa'da hizmete açıldı. 

Bodrum’da eski eşini vurarak öldürdü Bodrum’da eski eşini vurarak öldürdü

Turabibaba Kütüphanesi Bahçesi'nde gerçekleşen açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney'in yanı sıra çok sayıda emekli yurttaş katıldı.

Emekli evinin sadece emeklilere özel değil, herkese açık olduğu belirtilirken, emekli olmayan vatandaşlar için çayın 5 lira, kahvenin 20 lira, çorbanın 35 lira ve simidin 10 lira olacağı öğrenildi.

"EMEKLİLERE HİZMET ÖNCELİKLİ"

Vatandaşa ulaşmanın ve hizmet etmenin adının bu dönemde ‘sosyal yardımlar' olduğunu söyleyen Başkan İnan Güney, "Bütün belediyeler de bütçesi ve büyüklüğü imkanında vatandaşa ulaşacak bu sosyal hizmetlerin çeşitliliğinin sayısı artırmakla mükellef diye düşünüyorum. Bugün Kasımpaşa'da açtığımız emekli evimiz aslında bu bakış açımızın en güzel örneklerinden birisi. İçinde bulunduğumuz süreçte ekonomik krizi en yoğun hisseden kesim maalesef emekliler. Bizler emekliye saygıyı büyüklerimizden ve törelerimizden öğrendik. Dolayısıyla bizim için emeklilere hizmet öncelikliydi" ifadelerini kullandı.

İnan Güney, şöyle devam etti: "Emekliler hayatın ekonomik krizi ve sağlık sorunlarıyla boğuşurken 2 bardak çayın bile emekliler için lüks olduğu bir ortamda bizim onlara hizmet etmemiz sadece bir seçim vaadi değil, aynı şekilde onların Beyoğlu'ndan evladı İnan Güney'in boynunun borcuydu diye düşünüyorum. Emeklilerimiz buraya gelsin 1 liraya çay içsinler, uygun fiyata karnını doyursunlar, kaliteli zaman geçirsinler, sosyalleşsinler, sağlık taramasıyla onların sağlıklarını kontrol altına tutalım, sanatçı dostlarımızı davet edelim burada sohbetler edelim. Biz bu bakış açısıyla burayı açtık, Kasımpaşa'ya hayırlı olmasını, emekli komşulara hayırlı olmasını diliyorum."

Editör: UHA HABER MERKEZİ