Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İsviçre'nin Cenevre kentinde, Dünya Sağlık Asamblesinin 77. oturumunda katılımcılara hitap etti.

"BİR BABA VE BİR EVLAT OLARAK HUZURLARINIZDAYIM"

Gazze'deki katliamları hatırlatan Bakan Koca, "Türkiye sağlık bakanı olmanı yanı sıra bir çocuk hekimi bir baba ve bir evlat olarak huzurlarınızdayım. Konuşmama başka bir şekilde başlamak yaşanan trajik şartlar karşısında bana pek mümkün görünmedi. Gazze'de insanlığın onuru hepimizin gözleri önünde üstünde tepine tepine yok edilmektedir. Bizim insanlığımız nerede? Biz nasıl insanlar olduk da çocuklar ölürken uyuyabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

"HEPİMİZ BU KARA VE KARANLIK TARİHİN MAHKUMLARIYIZ"

İsrail'in Filistin üzerindeki katliamlarına ve yaptığı soykırıma karşı dünyanın tepkisizliğini eleştiren Bakan Koca sözlerine şöyle devam etti:

Tüm dünya uzun yıllar boyunca insan hakları söylemleriyle sadece düş görmüş. Şimdi vahim gerçeğe uyanılmış durumda. Gelmiş olduğu iddia edilen ülkelerin insani değerlerde çok geri olduğu görüldü.

Sözde ileri denen demokrasiler toplumların sesine kulak tıkadı. Hepimiz bu kara ve karanlık tarihin mahkumlarıyız.

İYİ Parti'de sular durulmuyor! Bir partiden Koray Aydın'a davet İYİ Parti'de sular durulmuyor! Bir partiden Koray Aydın'a davet

"İNSANLIK, ONURU İÇİN AYAĞA KALKMALI"

Bakan koca, tüm dünyayı katliamlara karşı sesini yükseltmeye, harekete geçmeye çağırdı.

Sözlerine "insanlık, onuru için ayağa kalkmalı" diyerek son verdi.

Editör: UHA HABER MERKEZİ