TSK komuta kademesinin, bakan yardımcılarının ve birlik komutanlarının katıldığı video telekonferans toplantısında konuşan Bakan Güler, "Suriyeli sığınmacılar konusunda son dönemde oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve artan gerilimler dikkatle izlenmektedir." dedi.

Güler, "Türkiye'ye karşı faaliyet gösteren bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin tüm birimleriyle gösterdiği özverili çaba sayesinde başarısız kılınacaktır." diye konuştu.

"ANKARA YAKINDAN TAKİP EDİYOR"

Kayseri'deki cinsel istismar olayı sonrası dün akşam bazı şehirlerde yaşanan gösteriler ve Suriye'nin kuzeyinde yaşananlar Ankara'nın yakın takibinde...

Soma'da yangın yerleşim yerlerine ulaştı: Mahalleler boşaltılıyor Soma'da yangın yerleşim yerlerine ulaştı: Mahalleler boşaltılıyor

Yaşananlara ilişkin açıklama yapan güvenlik kaynakları, Milli İstihbarat Teşkilatı ve emniyet güçleri tarafından hem Türkiye içinde hem de Suriye'nin kuzeyinde olayların yakından takip edildiğini belirterek, gerekli müdahalenin yapıldığını bildirdi.

Güvenlik kaynaklarının açıklamasında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı faaliyet gösteren, Türkiye'nin izlediği dış politikaya karşı düzeni bozmak isteyen provokatif eylemlerde bulunan kişiler ve eylemlerde yer alanlar yakalanmış, bu kişiler hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Eylemlere karışan ve olayları kızıştıran her kişi tespit edilerek, gerekli işlemlerin yapılmasına devam edilmektedir." denildi.

Editör: UHA HABER MERKEZİ