Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin kararı Meclis'te okuyan Bekir Bozdağ için "kullanılmaktan bıkmaz birileri de onu kullanmaktan hiç geri durmaz" dedi.

Saadet ve Gelecek Partisi, Meclis'te ortak grup toplantısı düzenledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan "Yeşilay Haftası" mesajı Sağlık Bakanı Koca'dan "Yeşilay Haftası" mesajı

Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin iki kez verdiği hak ihlali kararına rağmen Meclis'te bir ilk yaşanarak vekilliği düşürülen Can Atalay hakkında konuştu.

Davutoğlu, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş için, "Şundan eminim Numan Kurtulmuş dahil hiçbir AK Partili Beştepe'den talimat gelmedikçe böyle bir şeyi içlerine sindiremezler ama şundan da eminim şahsiyetleri öylesine ezildi güç karşısındaki ahlaki tutarlılıkları öyle öyle örselendi ki artık herhangi bir konuda direnme güçleri kalmadı" dedi.

Atalay'ın vekilliğin düşürülmesi kararını okuyan TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ hakkında konuşan Davutoğlu, "Meclis Başkanı, ki bu tür konularda nedense hep aynı isim öne çıkarılır aynı isim kullanılır, o kullanılmaktan bıkmaz birileri de onu kullanmaktan hiç geri durmaz" değerlendirmesinde bulundu.

Editör: UHA HABER MERKEZİ