Kayseri'de Suriye uyruklu bir kişi, 7 yaşındaki kız çocuğunu istismar etmişti. Olayın duyulmasının ardından İstismar kentte Suriyelilere ait ev ve iş yerleri ateşe verilmişti. Olaylar büyüyerek Suriye'ye de sıçramış her iki taraftan da peş peşe açıklamalar yapılmıştı. 

Güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada, Kayseri'de çıkan olayları provoke eden kişilerin bazılarının PKK ve FETÖ terör örgütleriyle bağlantılı olduğunu açıkladı.

Çanakkale Ayvacık'ta orman yangını! Ekipler seferber oldu Çanakkale Ayvacık'ta orman yangını! Ekipler seferber oldu

Provokatif ve dezenformasyon paylaşımda bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bazılarının FETÖ/PDY müzahiri, bunların yanı sıra Amerika ve Almanya bağlantılı kişilerin de bulunduğu duyuruldu.

Son dakika | Kayseri'deki tehlike provokasyonda FETÖ ve PKK izi - 1. Resim

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provokatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütlerce maşa olarak kullanıldığı, terör örgütlerinin de Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirildi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ MAŞA OLARAK KULLANDI

Terör örgütleri ve hasım odaklarca, en küçük olayın sosyal medya aracılığı ile halkı provoke ederek iç huzuru kaçırmaya yönelik kullanıldığı belirlendi. İnsanlar arasında kin ve nefret duyguları oluşturarak, ülkede kargaşa ortamı oluşturmak hedefi doğrultusunda terör örgütlerinin aparat olarak kullanıldığı değerlendirildi.

Editör: UHA HABER MERKEZİ