Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik mensuplarıyla düzenlenen iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

TFF heyeti, UEFA Stratejik Toplantısı’na katıldı TFF heyeti, UEFA Stratejik Toplantısı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Beşiktaş'taki gece kulübü yangını Böyle büyük bir acının yaşanmasında kimin sorumluluğu, ihmali, kusuru varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gidilecektir.

"TÜRKİYE 85 MİLYONUN ORTAK YUVASI"

Seçimin suhuletle gerçekleştirilmesi için çalışan kolluk kuvvetlerime teşekkür ediyorum. Türkiye 85 milyonun ortak yuvası, ortak vatanıdır. Türk demokrasisinin olgunluğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdik.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ MİLLETİMİZİN DÜŞMANIDIR"

Siyaset üstü görmemiz gereken bir konu da terör belasıdır. PKK'sından FETÖ'süne, DEAŞ'ından DHKPC'sine tüm terör örgütleri, milletimizin düşmanıdır. Türkiye'nin ve bölgenin geleceğinde teröre yer olmadığını, herkese göstermekte kararlıyız. Son seçimlerle bu kararlılığımız daha da perçinlenmiştir.

"MİLLETİN MALINA ZARAR VERME HADİSELERİ YAŞANDI"

Dün akşamdan itibaren sokakları karıştırma, milletin malına zarar verme hadiseleri yaşandı. Emniyet güçlerimizi müdahalede bulunarak olayların büyümesini engellemiştir. Her kim şiddeti, kaosu, eşkıyalığı, vandallığı bir hak arama yolu olarak görürse, dün olduğu gibi yine karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulacaktır.

"ZEHİR TACİRLERİ KARŞILARINDA BİZİ BULACAK"

Dağdaki eşkiyaya nasıl müsade etmiyorsak, kendini devletten üstün gören şehir eşkiyalarına da nefes aldırmayacağız. Gençlerimizi hedef alan zehir tacirleri karşısında bizi bulacak."

"ŞEHİR EŞKIYALARINA DA NEFES ALDIRMAYACAĞIZ"

Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planımızı uygulamakta kararlıyız.

Dağdaki eşkıyaya nasıl müsaade etmiyorsak, kendini devletten üstün gören şehir eşkıyalarına da nefes aldırmayacağız.