Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandık yönetim kurulu ile iftar programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Beşiktaş'ta Fernando Santos dönemi sona erdi Beşiktaş'ta Fernando Santos dönemi sona erdi

Sizleri hürmetle muhabbetle selamlıyorum. İftar soframızı şereflendirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğunuz oruçları yaptığınız ibadetleri katında kabul buyursun.

Artık Kadir gecesine yaklaşıyoruz.

Sandık Kurulu üyesi kardeşlerimle bir arada olarak pazar günü yapılacak seçimlere ben inanıyorum ki Beyoğlu başka bir heyecanla hazırlanıyor. Sandıklarda inanıyorum ki sizler kuş uçurtmayacaksınız. Sabah erken saatlerinde sandık mahaline varıp orada kontrol altına alacağınıza inanıyorum.

Gençler, dünyanın dört bir yanında zulüm gören, eziyet çeken, haksızlığa ve hukuksuzluğa maruz kalan kardeşlerimiz içinde dua ediyoruz.

Vefat haberini almanın üzüntüsünü yaşadığımız Osman Karaaslan kardeşime Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Genç yaşına rağmen partimize ve davamıza aşkla hizmet etmiş merhum Osman kardeşimizi her zaman şükranla yad edeceğiz.

"MİLLİ İRADENİN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIYORUZ"

Siyasi mücadelemizde hakkın rızasını halkımızın duasını almak için çalıştık. Ülkemize hizmet ederken de hep bu gaye için sarf ettik.

Her seçim dönemini milletimize geçmişte yaptıklarımızın hesabını verme ve gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma vesilesi olarak gördük. Milli iradenin üstünlüğüne tüm kalbiyle inan bir kadro olarak yetkiyi hiç bir zaman başka yerlerde ve yöntemlerde aramadık.

"MURADIMIZA ERECEĞİZ"

Şu anda öyle kirli pazarlıklar var ki, malum partinin İstanbul Büyükşehir adayı oyun ve tezgâh peşinde. Ama benim halkım Ekrem efendiye böyle bir yol göstermeyecek. Muradımıza ereceğiz.

İşi hiç olmadığı kadar sıkı tutmamız gerekiyor. Kimsenin oyunda gözümüz yok. Ama bizim namusumuza emanet edilmiş tek bir kardeşimizin oyunun zayi edilmesine de rıza gösteremeyiz.