Esrarengiz olay 10 Mayıs'ta Bursa Mudanya'da meydana geldi. 'Bakkala gidiyorum' diyerek evden çıkan lise 1'inci sınıf öğrencisi Betül A., bir daha geri dönmedi. Kızının gidebileceği yerlere bakan ve arkadaşlarını arayan 3 çocuk babası Mehmet A. (41), sonuç alamayınca polise gitti. Annesi Rahime A.'yı (40), Eylül 2023'te trafik kazasında kaybettikten sonra psikolojisinin bozulduğu, daha önce de evden kaçtığı ve 2 gün sonra Bursa'daki bir arkadaşında kaldığı tespit edilen Betül'ün bulunması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

Okulda 'hamburger yeme yarışı'nda boğulan 8 yaşındaki Eftelya, toprağa verildi Okulda 'hamburger yeme yarışı'nda boğulan 8 yaşındaki Eftelya, toprağa verildi

14 yaşındaki Betül’den haber var: ‘Bakkala gidiyorum’ diyerek evden çıkmıştı!

Annesinin ölümünün ardından psikolojisi bozulan kızını bir süre okula göndermediğini, isteği akrabalarının da isteği üzerine Bursa'daki bir okula kaydını aldırdığını söyleyen baba Mehmet A., "Annesi 8 ay önce trafik kazasında vefat etti. Annesinin vefatının ardından Betül'ü bir süre okula göndermedim. Dayıları geldi ve 'Çocukları Bursa'da okutalım' dediler. Ben de kabul ettim. Sonrasında okuldan kaçmaya başladı. Bursa'da bulunan okulda okumak istemediğini söyledi. Öğretmenleriyle görüşerek, Betül'ü Mudanya ilçesinde bulunan bir okula kayıt ettirdim" dedi

14 yaşındaki Betül’den haber var: ‘Bakkala gidiyorum’ diyerek evden çıkmıştı!

"GÖNLÜN RAHAT OLSUN BETÜL YANIMDA..."
Kızının daha önce de evden kaçtığını ve Buse adında bir arkadaşında kaldığını belirten Mehmet A., şunları söyledi: "İlk kaybolduğunda yanında kaldığı arkadaşı Buse'nin numarasını alarak kendisiyle konuştum. Bana, 'Gönlün rahat olsun Betül yanımda' dedi. Sonrasında kızımı Demirtaşpaşa Metro İstasyonu'ndan aldım ve Mudanya'da bulunan evimize geldik. Betül'ün madde kullandığından şüphelenmiyorum. Madde kullanıyor olsaydı bir şekilde anlardım. Arkadaş ortamı kötü olduğu için böyle alışkanlıklara bulaşabileceğini düşünüyorum. Kızımın ilk evden kaçtığında yanına gittiği Buse isimli arkadaşına şu an ulaşamıyoruz. Betül'ün kaybolduğu gün, bir akrabamızın cenazesi vardı ve kardeşiyle beraber oraya gitmesini istedim. Cenazeden sonra otobüsçü bir arkadaşım, Betül'ün otobüsüne bindiğini söyledi. Ben de 'Haberim yok' dedim ve araçtan indirmesini söyledim. Daha sonra Betül eve geliyor ve bakkala gideceğini söyleyerek evden çıkıyor."

14 yaşındaki Betül’den haber var: ‘Bakkala gidiyorum’ diyerek evden çıkmıştı!

Gelen ihbarlar üzerine Betül A.'nın Bursa'da olduğunu belirleyen İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, bir arkadaşına ulaşarak, buluşma ayarlattı. Arkadaşının arayarak, buluşmak istediğini söylediği Betül, buluşma noktasına geldiğinde polis tarafından alındı. İfadesine başvurulmak üzere emniyete götürülen Betül A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.