Son zamanların en fazla konuşulan konuları arasında yer alan yerli otomobil ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. 2011 senesinden günümüze kadar üzerinde çalışılan ve son noktaya gelindiği söylenen yerli otomobil projesi kapsamında ilk olarak belirgin gösterilen adım 2017 senesinde gerçekleştirilen iş birliği doğrultusunda atılmıştı.

6 ortağı bulunan ve bu şekilde yoluna devam eden proje kapsamında geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi açıkladı. Yerli otomobilin ilk tanıtım günü olarak Aralık ayının son günleri belirlenirken, konu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Varank, ayrıca ilk fotoğrafların paylaşımını da yaptı.

Gebze’de görücüye çıkması planlanan yerli otomobil için detaylar son güne kadar duyurulacakken, otomobilin seri üretimi için ise biraz daha süre geçmesi gerekecek. Bakan Varank tarafından paylaşılan görsel ile birlikte yerli otomobilin bir SUV’a benzediği de kesin olarak anlaşılmış oldu.

TOGG Her Gün Bir Detay Paylaşacak

Öte yandan üretim sorumlusu olduğu bilinen TOGG ise sosyal medya hesabı üzerinden her gün belirli saatlerde yerli otomobile dair bir detay paylaşacağı duyurusunu yaparken, en son detay olarak aracın farları paylaşıldı.

TOGG tarafından yapılan paylaşımın ardından yerli otomobilin far detayı sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma yarattı. Sosyal medya üzerinde kullanıcılar farları Pininfarina K350’ye benzetirken, yerli otomobilin tasarımından Pininfarina adını taşıyan bir şirketin sorumlu olduğu da biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz