Xiaomi İngiltere’deki Mağazasını Kapattığını Açıkladı

Xiaomi, Londra’da bir alışveriş merkezinde bulunan mağazasını kapattığını açıkladı.
 Xiaomi İngiltere’deki Mağazasını Kapattığını Açıkladı

Sektörde kendinden söz ettirmeyi başaran Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, her ne kadar satışlarını genel olarak çevrimiçi ortamlarda yapsa da 2018 senesinde İngiltere’nin başkenti Londra’da ilk mağazasını açmıştı. Şirketin ilk olmasının yanı sıra İngiltere’de tek olması niteliğiyle de dikkat çeken ve Londra’daki bir alışveriş merkezinde yer alan mağazası kapatıldı.

Londra’da mağazanın bulunduğu alışveriş merkezinin internet sitesinde bu habere yer vermesiyle doğrulanan kapanışa dair Xiaomi tarafından da bir açıklama geldi. Şirketin bir sözcüsü tarafından yapılan açıklamayla da şirket stratejisi doğrultusunda mağazanın kapatıldığı açıklandı. Açıldığı tarihten itibaren iki yıl olmamasına rağmen kapatılan bu mağazayla birlikte Xiaomi şirketinin İngiltere’de herhangi bir mağazası kalmadı.

Şirket Sözcüsü Ürünleri Almak İçin Resmi İnternet Sitesini İşaret Etti

Xiaomi’nin sözcüsü tarafından yapılan açıklamada Londra’daki mağazanın kapanışına şirketin yerel perakende stratejisindeki bir düzenleme olarak değinildi. Xiaomi’nin bir yılı aşkın süredir İngiltere’de resmi olarak hizmet vermeye başladığını kaydeden şirket sözcüsü, o zamandan bu yana şirket ürünlerini kullananlarla, Mi hayranlarıyla ve ortaklarıyla ilişki kurmayı her zaman sevdiklerini ve destekleri için teşekkür ettiklerini ifade etti. Öte yandan şirket sözcüsü, İngiltere’deki kullanıcılara ve Mi hayranlarına Xiaomi’nin ürünlerini almak için resmi internet sitesini ve gelecekte ürün lansmanlarıyla birlikte duyurulacak diğer kanalları işaret etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın