Türkiye’nin En Teknolojik Markaları Seçildi

Tech Brands Turkey kapsamında yapılan araştırma sonucunda Türkiye’nin en teknolojik markaları seçildi.
 Türkiye’nin En Teknolojik Markaları Seçildi

Türkiye’deki markaların teknoloji alanındaki tüketici marka algısını araştıran bir ödül programı olan Tech Brands Turkey kapsamında, 12 şehirde belirlenen hedef gruplara dijital yöntemler yöneltilen açık uçlu sorular değerlendirilerek hazırlanan rapor sonucunda 23 farklı sektörde en teknolojik markalar belirlendi. 

Nielsen Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile gerçekleştirilen araştırma sonucunda Türkiye’nin en teknolojik yerli markası ödülünü Vestel kazanırken, ödül almaya hak kazanan en teknolojik markalardan bazıları; süpermarket sektöründe Migros, beyaz eşya sektöründe Arçelik, giyim/tekstil sektöründe LC Waikiki, telekomünikasyon sektöründe Turkcell, kargo sektöründe Yurtiçi Kargo, online alışveriş sektöründe Hepsiburada, akaryakıt sektöründe Opet, televizyon ve cep telefonu sektöründe Samsung, şeklinde belirlendi. 

Markaların Tüketiciler Tarafından Seçilmesi Önemli

Bütün markaların teknolojiye yatırım yaptığına dikkat çeken Nielsen Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Didem Şekerel Erdoğan, tüketiciler nezdinde öne çıkan markaların tüketiciler tarafından belirlenmesinin önemini vurgularken, kendilerinin de bu amaca yönelik çalışmalarını sürdüren Tech Brands girişimine araştırmanın yapılmasında destek olduklarını belirtti. 

Düzenlenen Tech Day ödül gecesinde kendi bulundukları sektörde en teknolojik markalara ödüllerini verdiklerini ifade eden Pazarlamasyon CEO’su Necip Murat, Nielsen ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin markaların geleceği açısından önemli olduğunun altını çizdi. 

Teknolojiyi Kullanan Markalar Kazanıyor

Tech Brands Turkey kapsamında 2019 senesinin Kasım ayında araştırmayı yaptıklarını ifade eden Nielsen Türkiye Özel Araştırmalar Direktörü Nur Serenli, 12 şehirde 15-64 yaş arası kadın ve erkekleri kapsayan bin kişiyle online anket şeklinde araştırmayı gerçekleştirdiklerini ve 23 farklı kategoride Türkiye’nin en teknolojik markalarını tespit ettiklerini belirtti. 

Süreç gereği pazarlama karmasında yaşanan değişimlerle birlikte tüketicilerin de değiştiğine işaret eden Serenli, dijitalleşen tüketicinin tüketim alışkanlıklarının da değiştiğini ve bu bağlamda online alışverişe yönelimin arttığını vurguladı. Serenli, bu nedenle teknolojiyi kullanarak tüketiciye ulaşabilen markaların kazandığını dile getirdi.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın