Tokyo Olimpiyat Oyunları 2021 Yılına Ertelendi

Abe, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle olimpiyatların 2021 yılına ertelendiğini açıkladı.
 Tokyo Olimpiyat Oyunları 2021 Yılına Ertelendi

Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın birçok ülkesini etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını farklı alanlarda olduğu gibi sporda da etkisini gösterdi. Hem ülkelerdeki hem de uluslararası bazı spor müsabakaları koronavirüs salgını nedeniyle ertelenirken, 24 Temmuz tarihinde düzenlenmesi planlanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın geleceği ise merak konusu oldu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları uluslararası kamuoyunda ve sporcular arasında bazı endişeler yaratırken, erteleme olmadığı için Kanada ve Avustralya Tokyo’ya sporcularını göndermeyeceklerini ve sporcularıyla birlikte halk sağlığı da göz önünde bulundurularak olimpiyatlara katılmayacaklarını duyurmuştu.

Tokyo Olimpiyat Oyunları En Geç 2021 Yazında Gerçekleştirilecek

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Japonya’nın Başbakanı Shinzo Abe ise yeni bir açıklama yaptı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, bu süreçte sporcular başta olmak üzere uluslararası kamuoyu tarafından merak edilen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın geleceğine ilişkin bir bilgi paylaştı. Shinzo Abe, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 1 yıl ertelenmesi yönündeki önerilerini dile getirdiklerini ve Olimpiyatların 1 yıl ertelenmesi taleplerinin kabul edildiğini kaydetti.

Basın açıklaması yapan Japonya Başbakanı Abe, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile yapılan görüşmeler neticesinde 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın kesin olarak iptal edilmeyeceğini ifade ederek, komiteden 1 yıl erteleme talep ettiklerini belirtti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından erteleme taleplerinin kabul edildiği bilgisini paylaşan Abe, Tokyo Olimpiyatları’nın en geç 2021 yazında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın