Türk Medya tarafından Star ile beraber Güneş gazetelerinin kapatılacağı belirtildi. Şirket tarafından çalışanlara gönderilen yazı hakkında henüz net bir açıklamada bulunulmaması kafaların karışmasına neden oldu.

Son yıllarda ekonomide yaşanan kriz ve çalkantılı dönem bu seferde Türk medyasını etkisi altına aldı. Türk Medya tarafından alınan bir son dakika kararı herkeste şok etkisi yaşamasına neden oldu. Star ve Güneş gazetelerinin kapanacağı haberleri sosyal medya üzerinden geniş bir yankı uyandırdı.

Türk Medya tarafından alınan kararda Star ile Güneş gazetelerinin kapanacağı ve bununda ayrıca çalışanlara tebliğ edildiği son gelen bilgiler arasında yerini aldı. Star gazetesinin artık anlık olarak basın işlemlerinin sona erdiği Güneş gazetesinin ise bundan böyle Akşam gazetesinin eki olarak yayımlanmaya devam edeceği kaydedildi.

Star ve Güneş Kapandı

Türk Medya’nın sadece Star ile birlikte bünyesinde Güneş gazetesinin yanı sıra 24 TV ile 360 TV’yi barındırması kafalarda bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebebiyet verdi. Yapılan son yerel seçimler ile birlikte ekonomi yüzünden dar boğazda kalan Türk Medya’nın daha önceden basılan bazı gazete eklerinin de basımı durdurulmuş ve bu haber piyasalarda şok etkisi yaratmıştı.

Erdoğan’ın hapishane arkadaşlarından biri olan Hasan Yeşildağ’ın sahibi olduğu Star ve Güneş gazetelerinin basımlarının durdurulduğu ve kapandığı ancak çalışanların durumunun ne olacağı konusunda henüz net bir bilgi gelmediği kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz