Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu raporuna göre bugün beklenen kuvvetli yağış sebebi ile aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 34 kente sarı kodlu uyarıda bulunuldu. Sıcaklıklar ise kuzey, iç ve batı kesimlerde 2-6 derece azalıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, MarmaraEge, Batı AkdenizKaraman dışında İç Anadolu bölge geneli, Batı ve Orta KaradenizDoğu Karadeniz‘in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile HakkariVan‘ın doğusu ve Doğu Akdeniz‘in Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ SAĞANAK BEKLENİYOR

Yağışların Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı KaradenizBurdurIspartaKayseriAmasyaTokatÇorumGümüşhaneBayburtErzincan çevreleri ile Antalya‘nın kuzeybatı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK DÜŞÜYOR

Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

SARI KODLU UYARI

Öte yandan Meteoroloji bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle 34 kente sarı, 12 kente ise turuncu kodlu uyarıda bulundu.

Plan yapanlar dikkat! Meteorolojiden 43 ile sarı kodlu uyarı

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İstanbul‘da yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bu akşam saatlerine kadar kuvvetli olacağı açıklandı. İzmir bugün yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Ankara‘da ise öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz