Oltu Çayı’nda kaybolan babayı özel ekip arıyor

 Oltu Çayı’nda kaybolan babayı özel ekip arıyor

Erzurum’da 2 otomobilin çarpışarak Oltu Çayı’na düşen araçtaki 2 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonucu kaybolan kişiyi aramak için ise Ankara’dan özel ekip bölgeye gitti. 7 kişilik Su Altı Arama Kurtarma (SAK) ekibi, çayda arama çalışmalarına başladı.

Kaza, 28 Nisan akşamı Olur ilçesi Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi.

Artvin yönüne giden Özkan Ölmez yönetimindeki otomobille karşı yönden gelen Fevzi Bulut’un kullandığı araç kafa kafaya çarpıştı.

Savrulan araçlar, yol kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobillerden kendi imkanlarıyla kurtulup kıyıya çıkan Özkan Ölmez ile eşi Müberra Ölmez, Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Diğer araçtaki sürücü Fevzi Bulut, eşi Sevinç Bulut ve kızları 4 aylık hamile ebe Büşra Tosun’un bulunması için çalışma başlatıldı.

Ekipler, önce Büşra Tosun’un ardından annesi Sevinç Bulut’un cansız bedenlerine ulaştı. 2 kız babası Fevzi Bulut ise bulunamadı. Ölmez çiftinin suya gömülen otomobillerine de ulaşılamadı.

Oltu Çayı'nda kaybolan babayı özel ekip arıyor

Gözaltına alınıp, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen Özkan Ölmez, olayda kusurlu bulunurken, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Anne ve kızı, Olur ilçesinde toprağa verildi, suda kaybolan Fevzi Bulut’u ise arama çalışmalarına başlandı.

Ekipler su altında arama yapıyor

Arama çalışmalarına destek olmak için Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli 7 kişilik SAK ekibi de bölgeye geldi.

Oltu Çayı'nda kaybolan babayı özel ekip arıyor

JAK, AFAD, UMKE, İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileriyle kazanın meydana geldiği noktadan itibaren Oltu Çayı’nı arayan SAK ekibi, daha sonra dalgıç elbiselerini giyip, Ayvalı Baraj Gölü’ne girdi. Yağmur sularının getirdiği çamur nedeniyle bulanıklaşan gölde tüplü dalış yapan SAK ekibi, suyun berraklaşması halinde su altı kameralarını da kullanmayı planlıyor.

Oltu Çayı'nda kaybolan babayı özel ekip arıyor

Ailesi yakından takip ediyor

Öte yandan kazanın olduğu günden beri bölgede olan Bulut ailesinin yakınları, çalışmayı yakından takip ediyor. Fevzi Bulut’un ağabeyi Fehmi Bulut, kayınpederi İlhan Durmaz, Büşra Tosun’un eşi Yunus Tosun’un amcası Mikail Tosun bölgeden ayrılmıyor. Ağabey Fehmi Bulut, “Allah devletimizden razı olsun. Kaza sonrasından itibaren hep yanımızda oldular. Arama çalışmaları az da olsa acımızı dindirdi” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın