Okan Buruk Kazandıkları Maçın Ardından Konuştu

Kendi sahasında Kopenhag takımını yenen Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Okan Buruk, kalelerinde gol görmeden kazanmanın çok önemli olduğunu belirtti.
 Okan Buruk Kazandıkları Maçın Ardından Konuştu

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk karşılaşmasında kendi sahasında Kopenhag’ı 1-0’lık skorla yenen Medipol Başakşehir rövanş öncesi önemli bir avantaj elde etti. Teknik Direktör Okan Buruk kazandıkları maç sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Karşılaşma öncesi düşündükleriyle karşılaşma sırasında rakibin sahaya koyduğu oyunun eşleştiğini dile getiren Buruk, karşılarında eski maçlara göre çok az pozisyon veren bir takım olduğunu belirtti. Maçın sonlarına doğru buldukları gole değinen Buruk, maç içerisinde rakibe net pozisyon verdiklerini hatırlamadığını ifade etti. Buruk, bu maçı kendi kalelerinde gol görmeden kazanmanın çok önemli olduğunu vurgularken, bu nedenle çok mutlu olduklarını kaydetti.

Okan Buruk, Alınacak Tüm Kararlara Saygı Duyduklarını Belirtti

Bu karşılaşmanın ülke puanı açısından önemine dikkat çeken Buruk, kazandıkları maçın kendileri için çok önemli ve değerli olduğunun altını çizdi. Güzel bir galibiyet elde etmekle birlikte ikinci maçı deplasmanda oynayacaklarını hatırlatan teknik direktör, şansların eşit gözüktüğünü ancak yükselişlerini sürdürmek istediklerini dile getirdi. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının dünyanın pek çok yerinde konuşulduğunu ifade eden Buruk, Danimarka’daki karşılaşmanın oynanıp oynanmayacağını bilmediklerini ama alınacak bütün kararlara saygı duyduklarını belirtti.

Maç sırasında yaşadığı sakatlık sebebiyle sahadan ayrılan Enzo Crivelli’nin arka adalesinde önemli bir yırtık oluştuğunu açıklayan teknik direktör, oyuncunun kesin olmamakla birlikte uzun bir süre sonra dönecek gibi gözüktüğünü dile getirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın