Anadolu 42’inci Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda “Nisa Mihriban” ismiyle bilinen asıl adı Ebrar Nil bebeğin biyolojik annesi Ebru S.’nin tahliyesine karar verdi.

İstanbul’da 29 Mart salı günü 11 No’lu Acil Yardım İstasyonu’nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz ve arkadaşları tarafından bulunan, Durmaz’ın sütanneliğini yapmasıyla birlikte bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturan Nisa bebekle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

TUTUKLANMIŞTI

Teslim edildiği kurumda rahatsızlandığı için hastaneye kaldırılan Nisa bebeği sokağa terk eden anne Ebru S. (20) olaydan bir gün sonra yakalanmıştı. Bebeğin biyolojik annesi için 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede şüpheli Ebru S. (20)’in kimlikteki adı Ebrar Nil S. olan 3 aylık bebeğini 29 Mart 2022 tarihinde saat 12.00 sıralarında karnını doyurup uyuttuktan sonra battaniyeye sardığı ve puset içine koyup Pendik Güllübağlar Mahallesi’ndeki bir binanın yanındaki boş arsaya bıraktığı anlatılmıştı.

İfadesinin ardından tutuklanan anne Ebru S. bugün görülen ikinci duruşmada tahliye edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz