Mustafa Cengiz’den açıklamalar

 Mustafa Cengiz’den açıklamalar

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz Türk Telekom Stadı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Mustaca Cengiz’in açıklamalarından öne çıkanlar

“3-5 gündür büyük bir kaos yaratma, özellikle sosyal medyada üzüldüğüm, bana göre haksız suçlamalar var. Herkese saygı duyarım. Taraftar şunu unutmasın: Geçmişini bilmeyen, geleceğini yönetemez, karar veremez.
Biz göreve başladığımızda, kulüpte genel durum şuydu: Bütün tersanelerine girilmiş diyeceğim ama o çok abartılı olur. 157 milyon euro’ya yakın borcumuz vardı.”

“Transfer yasağı vardı. 25’inde devir teslim aldık, 3 iş günü içerisinde 32 milyon TL ödememiz gerekiyordu. Bunları şükürler olsun hallettik.” “Başımızda bir UEFA vardı. Şimdi millet hafife alıyor ama öyle değil. Disiplin Komitesi, ‘Size 4 ay müsaade’ dedi. 4 ay sonra gittik, sunumumuzu yaptık. Biz bunlara anlattık ve tarihlerinde ilk defa bir kulübe 2. defa uzlaşma anlaşması yaptılar.”

“UEFA, tarihinde ilk defa bir kulüple ikinci kez Finansal Fair Play anlaşması yaptı. UEFA’da yer yerinden oynadı, Milan bizi takip etti.”

“Bu kadar haksız eleştiri, bu kadar komplo teorisi ben görmedim. Bu kadar ağır saldırı, bıkmış durumdalar. Hepsinin sinerjisini kara delik gibi emdiler, emiyorlar.” “Ben bugün varım, yarın yokum. Benim bütün arkadaşlarımı bıktırdılar.”

“Bir sürü faktör bir araya geldi ve umulmadık yenilgiler aldık. Alanya maçı, Kasımpaşa maçı, tek bir şut, tek bir gol… Galatasaray şu anda ligin en iyi kadrosuna sahip. Çok değerli, onurlu futbolcularımız var.”

“Beşiktaş maçını kazanma hedefiyle sahada olacağız. Önemli bir derbi olacak. Bu maça gerek teknik direktörümüz, gerek futbolcularımız, ölümüne oynayacak.”

“Pazar günü hak eden kazansın istiyorum. Tabii ki hak eden Galatasaray olsun.”

“Kerem’e, Oğulcan’a, tümüne, Marcao’ya, Falcao’ya hepsine sonsuz güvenimiz var. İnşallah Muslera da katılacak aramıza.”

“Geldiğimizden beri 47 futbolcu almışız, 44 milyon euro harcamışız. Geldiğimizden beri 68 oyuncu satmışız, 62 milyon euro kazanmışız. 18 milyon euro artıdayız.”

“ultrAslan’ı ben yönlendiriyormuşum… Ya transfer ya istifa diye onlar söylüyor, bana söylüyor. Göksel Bey ile görüştüm, ne görüştüysem de açıklamış Göksel Bey. Ben ultrAslan’a açıklama yaptırmış olsam, niye görüşeyim Göksel Bey’le?”

“Benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi.” Aldığım cevap 38 milyon euro. Şimdi konuşmayayım, pazarlık aşamasındayız. Transferlerle ilgili pazarlık aşamasındayım, beni konuşturmayın.Şu anda 9.8 milyon TL harcama limitim var.”

“400-500 milyon TL limitin var, harcasana diyorlar. O bizim toplam limitimiz. Bunun içine futbolcu giderleri, bonservisler, maaşlar vs. koyduğunuzda 9.8 milyon TL limitim var şu anda. ‘Bunu artırın’ dedim TFF’ye, çünkü kur yenilemesi yaptılar.”

“Hocamla biz 1 haftadır buluşamıyoruz, yoğun maç trafiği var. Biz devamlı bir araya geliyoruz hocamla klasik olarak. ‘Hocam niye yalnız hissediyorsun?’ dedim. ‘Sinirlendim, burama geldim, ben de bu hale geldim’ dedi. Hocamızın yalnız hissetmesi bizimle ilgili olay değil. Belki de bizimle ilgili. Allah hocamızın sinerjisini, enerjisini eksik etmesin. Bizim bir derdimiz yok. Hocanın kast ettiği şeyler çok başka. Biz bunu kendi aramızda değerlendiririz. Hoca konuşulabilir, anlaşılabilir bir insan. 1 saat konuştuk, basın toplantısı olmasa 1 saat daha konuşurduk.”

“Taraftar beklesin biraz, nakit kaynak yaratmadan uzun vadeli borçlanmayız. Bunu benden istemesinler.”

“Bir rakibiniz sizden fazla transfer yapınca sizi yenmiş sayılıyor. Transferde galipseniz, şampiyonlukta daha değerli hale geliyorsunuz. Santrfor alamadığımız dönem en çok golü biz attık, defans alamadığımız dönem en az golü biz yedik.”

“Yokluklar, bazen fırsatlara çevrilir. İnsan yaşamında da böyledir. Hocamız şapkadan tavşan çıkardı. Biz de yönetim olarak bazen fil çıkarıyoruz, inşallah yine çıkaracağız.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın