Microsoft Covid-19 İçin Bir İnternet Sitesi Hazırladı

Microsoft, yeni tip koronavirüs (Covid-19) hakkında kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir internet sitesi oluşturdu.
 Microsoft Covid-19 İçin Bir İnternet Sitesi Hazırladı

Amerika merkezli teknoloji devi Microsoft, kullanıcılarına sunduğu onlarca hizmetin yanı sıra Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın pek çok ülkesini etkisi altına alarak dünya gündemine oturan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı bir internet sitesiyle yeni bir hizmete imza attı. Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgını hakkında güncel bilgiler ve son durum merak edilirken, Microsoft güncel bilgilerin takip edilebildiği ve ülkeler bazında ayrıntılı istatistiklerin yanı sıra ülkelerle ilgili koronavirüs haberlerine de ulaşılabildiği bir internet sitesi yayınladı.

Site Oldukça Basit Bir Arayüze Sahip Olacak Şekilde Tasarlandı

Herkes tarafından erişilebilir şekilde hizmete sunulan Microsoft’un bu yeni internet sitesini Bing ekibi oluşturdu. Kullanıcıların güncel ve detaylı verilere ulaşmasını sağlayan sitenin oldukça basit bir arayüze sahip olduğu görüldü. Toplam vaka, hayatını kaybedenlerin sayısı ve iyileşenlerin istatistiklerine ulaşılabilen internet sitesinde, ayrı ayrı ülkeleri ele alan interaktif bir haritayla birlikte ülkelerin üzerine tıklandığında ülkelerle ilgili istatistiklerin gösterildiği kısımlara da yer verildi.

Microsoft’un yeni sitesinde sol tarafta yer alan menü, koronavirüs vakalarının görüldüğü ülkeleri vaka sayısına göre sıralamasıyla dikkat çekti. Bu menüde bulunan ülkelerden birinin üzerine tıklandığında ise o ülkeyle alakalı koronavirüs haberlerine ve videolarına ulaşım imkanı sağlandı. Şirketin Bing ekibinin yaptığı açıklamalarda, internet sitesinde yer alan verilerin WHO, CDC, ECDC gibi yetkili kaynaklardan elde edildiği belirtildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın