Meteoroloji‘den Ankara için yoğun kar yağışı uyarısı geldi. Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin özellikle iç ve doğu bölgelerde etkili olacağı belirtildi. Başkent Ankara‘da ise gelen son tahminlere göre önümüzdeki 5 gün yoğun kar yağışlı geçmesi olağan.

Meteoroloji sonunda herkesin merakla beklediği kar haberini verdi. Soğuk ve yağışlı hava ile birlikte önümüzdeki 5 günlük süreçte bazı illerimizde yoğun kar yağışları görülecek. Geçen hafta sonunda sağanak yağışların etkili olduğu yerlerde ise yine yağış ve fırtına hakim olacak.

Başkentli vatandaşları ise bu süreçte olduk.a zor günler karşılayacak. Kar yağışı Ankara’da kendisini Çarşamba akşamından itibaren hissettirecek. Perşembe günü ile birlikte eksi derecelerin altına kadar düşecek olan sıcaklıklar ile birlikte yoğun kar yağışları tüm ilçede etkili olacak. Cuma ve Cumartesi günü ile beraber Ankara’da bazı ilçelerde yine kar yağışı görülecek.

İç Anadolu’da Etkili Olacak

Metropol kent İstanbul’da ise kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olması beklenmekte. Ancak sıcaklıklarda yaşanacak olan ani düşüşler ile birlikte gece saatlerinde don görülme ihtimali daha da yükseğe çıkacak.

[yazi ilgili_yazi_id=”711″]

İç Anadolu bölgesinin tamamını etkileyecek olan kar yağışı ilk olarak Kayseri’de başladı. Yüksek kesimler tamamen beyaz bir örtüye bürünürken Yahyalı’da 17 mahallede bulunan okullarda eğitime ara verildi. Bununla beraber bazı köy yolları da tamamen ulaşıma kapandı. Ekiplerin yollarda herhangi bir riske karşı tuzlama çalışmalarına devam ettiği de kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz