Koronavirüs Salgını Sonrası Koruyucu Tulum Talebi Arttı

Zonguldak’taki bir tekstil fabrikası koronavirüs salgını sonrası artan talebi karşılamak için her gün yaklaşık 6 bin adet tulum üretimi yapmaya başladı.
 Koronavirüs Salgını Sonrası Koruyucu Tulum Talebi Arttı

Zonguldak ilinde askeri kıyafet üretimi yapan bir tekstil firması, Çin’de ortaya çıkan ve farklı ülkelere de sıçrayan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası artan talep doğrultusunda sağlık görevlilerinin kullanımına yönelik koruyucu tulum üretimine başladı. Başta Çin olmak üzere pek çok ülkeye koruyucu tulum ihracatı yapan firma, personel sayısının yanı sıra vardiya sayısını da artırdı.

Her Gün Ortalama 6 Bin Adet Koruyucu Tulum Üretiyorlar

Firma sahibi Gökhan Gözbaşı, kendi yaptıkları işlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kıyafet üreten firmalarla çalıştıklarını ve koronavirüs salgını sebebiyle kendilerine çok fazla tulum talebi geldiğini belirtti. Bu doğrultuda ihracatçı firmalarla iletişime geçerek artan talebe yönelik üretim yapmaya başladıklarını ifade eden Gözbaşı, koruyucu tuluma farklı ülkelerden yoğun talepler olduğunu kaydetti. İhracatçı partnerleriyle bu çalışmayı sürdürdüklerini dile getiren Gözbaşı, her geçen gün makine ve personel sayısını artırmaya çalıştıklarını vurguladı. Gözbaşı, her gün ortalama 6 bin adet koruyucu tulum üretimi yaptıklarını açıkladı.

Türkiye’de Böyle Bir Durum Olması Halinde Talebi Karşılamak İçin Çalışmalarını Sürdürüyorlar

Asıl amaçlarının Türkiye’de koronavirüs salgını ihtimaline karşı tulum ihtiyacı ortaya çıkması halinde sürece katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan firma sahibi, buna ilişkin çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Salgın olasılığına karşı ciddi bir kaynak oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Gözbaşı, yurtiçinde kendilerine ihtiyaç olduğu an paranın ikinci plana atılacağının altını çizdi. Gözbaşı, artan taleplerin yanı sıra bu çerçevede gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın