Koronavirüs Hızla Yayılmaya Devam Ediyor

Tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden koronavirüs şimdiye dek 110 binden fazla kişiye bulaşarak 4 bin 500 can aldı.
 Koronavirüs Hızla Yayılmaya Devam Ediyor

Bu salgından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya’da binlerce insanın karantinada tutulduğu söyleniyor. İtalya’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 366 ya çıkarken İtalya Genelkurmay Başkanı General Salvatore Farina yaptığı açıklamada kendisinin de virüse yakalananlar arasında olduğunu belirtti.

Koronavirüs’ün İranda’da hızla yayılmasının ardından yetkililer önlem olarak kentler arasında seyahati engelleyeceklerini aksi takdirde de zor kullanabileceklerini açıkladı. Son günlerde 43 kişinin hayatını kaybetmesiyle beraber İran’da ölü sayısı 237 ye çıktı. Gelen bilgiler arasında virüse yakalananların sayısı ise 7 bin 161 olduğu bildirildi. Virüsün şu ana kadar 100 den fazla ülkede görülmesi insanları huzursuz etmeye devam ediyor.

İtalya’da hızla artan ölümler vatandaşlarda korkuya neden olurken resmi verilere göre ölüm sayısının 366 ya yükseldiği açıklandı. Bu virüsün özellikle İtalya’nın Lombardia bölgesinde daha sık görüldüğü de gelen bilgiler arasında .

İtalya Genel Kurmay Başkanı’da Virüse Yakalananlar Arasında

Virüs’ün İtalya’da hızla yayılmasının ardından Genel Kurmay Başkanı General Salvatore Farina yaptığı açıklamada Kendisinin de koronavirüse yakalandığını, evinde karantinaya alındığını ve sağlık durumunun da iyi olduğu bilgisini verdi.

Virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Lombardia bölgesine giriş çıkışlarında kısıtlandığı bilgisi geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın