Kanada 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Katılmayacak

Kanada Olimpiyat Komitesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle sporcularının 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmayacağını açıkladı.
 Kanada 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Katılmayacak

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 24 Temmuz tarihinde başlaması planan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak edilirken, Kanada önemli bir karar aldı. Kanada Olimpiyat Komitesi (COC) tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Kanadalı sporcuların koronavirüs salgını sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmayacağı bilgisi paylaşıldı.

‘’2020 Tokyo Olimpiyatları’na Katılmama Kararı Oyuncuların Yanı Sıra Halk Sağlığıyla da İlgili’’

Kanada Olimpiyat Komitesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmama kararının yalnızca sporcularla ilgili değil, halk sağlığıyla da ilgili olduğu belirtildi.

Koronavirüs ve bununla ilişkili olan risklerin sporcular, aileleri ve Kanada halkı için güvenli olmadığına dikkat çekilen açıklamada, sporcuların olimpiyat oyunlarına yönelik çalışmalarını sürdürmesinin de tüm Kanadalıların takip etmeye teşvik edildiği halk sağlığı tavsiyesine ters düştüğü vurgulandı. 2020 Olimpiyatları’na katılmama kararının Kanada Paralimpik Komitesi ile birlikte alındığı açıklandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, İptal Seçeneğinin Söz Konusu Olmadığını Açıkladı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın geleceği ile ilgili erteleme seçeneği de dahil farklı senaryolar üzerinde çalışmaya başlanacağını ve 4 hafta içerisinde belirsizliğe son verecek bir karar almayı planladıklarını açıkladı. Öte yandan IOC, iptal seçeneğinin ise söz konusu olmadığı bilgisini paylaştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın