İzmir bir kez daha aşırı yağışlara teslim oldu. Gece boyunca devam eden yağış özellikle sabah saatlerinde Karşıyaka ilçesinde etkisini daha da arttırdı. Bölgede kara ile denizin birleştiği gözlemlenirken birçok iş yeri ile cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

Meteoroloji‘den gelen son uyarılardan sonra İzmir ve çevre ilçeleri sular altında kaldı. Ege bölgesinin etkisi altına alan aşırı yağışlar özellikle öğle ve akşam saatlerinde kuvvetli hale geldi. İzmir’de cadde ve sokaklar adeta sulara gömüldü.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde aşırı yağışlar sonrasında deniz ile karanın birleştiği de gözlemlendi. Caddeler ve sokaklar gölü andırırken vatandaşlar mesai çıkışlarında evlerine gitmek adına büyük zorluklarla baş başa kaldı. Belediye ekipleri ise yoğun uğraşlar sonrasında ana halterleri zorda olsa trafiğe açarken mesai de devam etti.

Kemaraltı’da Sulara Gömüldü

Kemaraltı bölgesi de yağışlardan nasibini aldı. Sabah saatlerinde başlayan yağışlar akşama kadar devam edince yollarda biriken sular araçlardaki vatandaşlara da zorluk çıkardı. Konak’ta ise itfaiye ekipleri suların alt geçitlerde birikmemesi adına ellerinden geleni fazlası ile yaptı. Caddelerde bulunan bazı iş yerlerinin ön taraflarında biriken sular yüzünden giriş ve çıkışlarda da sorunlar yaşandı.

Meteoroloji’den gelen son uyarılarda ise Ege bölgesi ve İzmir civarlarında yağışların Cuma’ya kadar devam edeceği ve bununla birlikte zaman zamanda şiddetli lodosun etkili olacağı belirtildi. Balıkçılar için de Meteoroloji’den gelen uyarılarda kuvvetli lodos için dikkatli olmaları istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz