Bir Pati De Sen Tut Derneği Kurucusu  Rabia Arıkdoğan, derneklerinde  bulunan yavru köpek ve kedilere zor imkanlar altında baktıklarını ve olan borçlarını ödeyemedikleri için icralık durumda kaldıklarını üzülerek ifade etti. Hayvanların yaşamsal mama ve tedavi ihtiyaçları ve barınma masrafları yüzünden birçok hayvana milyarlarca  borçlandıklarını ve ödeme yapamadıkları için birpatidesentut derneğinin kapanma ile karşı karşıya kaldıklarını üzülerek ifade eden dernek kurucusu Rabia Arıkdoğan yetkililerden acilen yardım beklediklerini ifade ederek uygurhaberajansi.com sitemize şu açıklamalarda bulundu;”17.03.2022 tarihinde Bir pati de sen tut derneğini kurduk.7 kliniğe toplam 119.000 tl  borç var. Çok az gönüllüyle hem bakım evinde hem farklı besleme alanlarındaki toplamda 35’e yasaklı köpekler  hayvanı hayatta tutmaya çalışmaktayız. Aynı zamanda Türkiye’deki sokak hayvanlarının kısırlaştırma faaliyetleri ile kontrolüne katkıda bulunmak, yasaklı ırkları korumak ve sokaklarda ihmal edilen, istismar edilen veya yaşayamayan hayvanlara yuva bulmaktır” diye konuştu.

DERNEĞE HACİZ GELDİ

Bir Pati De Sen Tut Derneği Kurucusu  Rabia Arıkdoğan, Bünyelerinde bulunan hayvanların tedavi ve beslenmeleri için yaklaşık 7 kliniğe toplam 119.000 tl borçlandıklarını da üzülerek sözlerine ekledi.

DERNEK KAPANACAK

Sokaklarda zor şartlarda yaşayan, araba çarpması sonucu tedavi edilen veya sokağa terk edilen yüzlerce sahipsiz hayvan, sıcak bir yuva ve sevgilerini verebilecekleri ömürlük dostlara seslenen Bir Pati De Sen Tut Derneği Kurucusu  Rabia Arıkdoğan, hayvan severlerin kendileriyle iletişime geçmelerini ayrıca istedi.

DERNEK YARDIM BEKLİYORUM

Tedavisi tamamlanan sokak hayvanlarının kayıt altına alındığını ve başvuru halinde sahiplendirildiğini belirten Dernek kurucusu Arıkdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

Derneğimizde 35 adet yasaklı kadar hayvanımız var. Bunların içerisinde şu anda 35 civarında hayvan sahiplendirilebilecek pozisyonda. Derneğimiz haftanın 7 günü açık. Anlaştıkları hayvanlara sahiplendirme işlemi yapıyoruz. Sahiplendirme işlemlerinde ücret alınmıyor. Kendilerine karneleriyle birlikte sahipsiz hayvanlarımızı teslim ediyoruz, böylece onlar da yeni yuvalarına kavuşuyor. Haftanın her günü sahiplenme başvuruları oluyor,  diye konuştu.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz