Bir yardım derneği kuran ve derneğin adını AHBAP koyan Haluk Levent, yaptığı işler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. NCL Tip 2 SMA hastalığı tanısı konulan Zeynep Sargın‘ın iş arayan babası için bir kampanya başlatan Haluk Levent, kampanya sonunda verdiği sözü yerine getirerek sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz aylarda Bursa’da ikamet eden ailenin hasta olan kızları Zeynep için kolları sıvayan Haluk Levent, ailenin yanına gitmiş ve Zeynep’in babasına istihdam yaratacak olan şirkete özel bir konser şöleni yaşatacağını belirtmişti.

Ankara’da tedavisi süren Zeynep’in babası için seferber olan başarılı sanatçı sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yaparak yardım etmişti. Sonunda güzel haber yine Ankara’dan geldi. Bir otobüs şirketi Zeynep’in babasını işe alacağını belirterek yardımcı oldu.

Konserden Gelen Para Başka Bir Yardım İçin Kullanılacak

Haluk Levent bunun üzerine şirket çalışanları için bir konser düzenledi. Twitter hesabından açıklama yapan Levent, şirketin Selçuk Sargın’ı işe aldığını belirterek, yardım için açılan duyuruda bahsettiği konseri yaptığını dile getirdi. Şirketin konser için ücret teklifinde bulunduğunun altını çizen Haluk Levent, bu durumun etik olmayacağını ve konserden gelecek olan paranın Sura Nadirova’nın tedavisinde kullanılacağını kaydetti.

Öte yandan Haluk Levent’in bu davranışına sosyal medya hesapları üzerinden birçok övgü yağdı. Binlerce beğeni ve yorum alan Haluk Levent çoğu kişi tarafından tebrik mesajı da aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz