HAKKIMIZDA

uygurhaberajansi.com; ilke bütünlüğüne bağlı yayıncılık anlayışından ödün vermeksizin çıktığı bu yolda ülkemizden bütün dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir. Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve siyasi nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin objektif ve tarafsız olması haber olması kadar önem taşımaktadır.

Hedeflerimiz

-En başta Türkiye’nin ve sonrasında tüm dünyanın en güvenilir haber sitesi haline gelmek.

Sayfamızın tümünde %100 düzeyde doğru ve tarafsız haberler yapmak.

Misyonumuz

Basın ve meslek ilkeleri doğrultusunda ilerleyerek haber oluştururken, bunu en hızlı şekilde okuyuculara sunmak temel misyonumuzdur.

Bir haber içinde iki farklı tarafın bulunduğu hallerde uygurhaberajansi.com her zaman objektif bir şekilde olayı yorum katmadan okuyucularına aktarmayı ilke edinir.

Sadece ilgi toplamak amacı güderek doğruluğu bulunmayan söylemlere yer vermeden sade ve net bilgi içeren haber metinlerini okuyucu ile buluşturmak en önemli kurallarımızdandır.

Gündemi yakından takip ederek, insanların duygu yoğunluğunun farkında olmak, haberciliğin bir sosyal sorumluluk olduğu anlayışını benimsemek demektir.

Vizyonumuz

Gündemle alakalı olaylarda haber alınabilecek en güvenilir ve tarafsız bilinen kaynak olmak.

Bir haber ile ilgili; “uygurhaberajansi.com yazdıysa doğrudur” duygusunu okuyucularımıza benimsetmek.

Ayrıca görevimizi hakkıyla yerine getirmiş olmanın sağladığı manevi huzuru çalışma arkadaşlarımızla paylaşmak ortak vizyonumuzdur.