FIFA Koronavirüs Sebebiyle Yeni Bir Karar Aldı

FIFA, Mart ve Nisan ayları için futbol kulüplerinin milli takımlara futbolcu göndermesini zorunlu kılan maddeyi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle askıya aldı.
 FIFA Koronavirüs Sebebiyle Yeni Bir Karar Aldı

Çin’de ortaya çıkan ve farklı pek çok alanı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) yeni bir karar aldı. FIFA’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, koronavirüs önlemleri kapsamında ülkeler arasındaki seyahat kısıtlamaları ve dünya genelinde oluşan değişiklikler sebebiyle Mart ve Nisan aylarında futbol kulüplerinin milli takımlara futbolcu gönderme zorunluluğunun kaldırıldığı açıklandı.

Futbolcu ve Halk Sağlığının Yanı Sıra Rekabete Zarar Gelmesinin Önlenmesi Amaçlandı

Yapılan açıklamada, alınan bu kararla birlikte futbolcu ve halk sağlığıyla ilgili konuların yanı sıra bazı takımların önemli futbolcularının salgın sebebiyle sahalarda olamayacağı, bazı kulüplerin ise bu gelişmelerden hiç etkilenmeyip önemli oyuncularıyla sürece devam etme olasılıkları öngörülerek rekabete zarar gelmemesinin amaçlandığı ifade edildi.

Mart ve Nisan Aylarında Planlanan Tüm Uluslararası Müsabakaların Ertelenmesi Önerildi

Ayrıca Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği, Mart ve Nisan aylarında gerçekleştirilmesi planlanan tüm uluslararası müsabakaların, gereksiz sağlık risklerinden ve potansiyel haksız spor durumlarından kaçınmak için güvenli ortam oluşuncaya kadar ertelenmesi yönünde bir öneri de bulundu.

Öte yandan yapılan açıklamada, Asya ve Güney Amerika’da oynanması planlanan FIFA Dünya Kupası eleme karşılaşmalarının, FIFA ile ilgili konfederasyonlar arasında gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde ertelendiği de anımsatıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın