Erdoğan, Kanal İstanbul hakkında bir kez daha net tavrını ortaya koydu. CHP’nin aksine bu projenin oldukça başarılı olacağına inandığını vurgulayan Erdoğan, yakın bir zamanda ihaleyi yapacaklarını söyledi.

Erdoğan, yaptığı bir basın açıklamasında merakla beklenen Kanal İstanbul hakkında son bilgileri verdi. Bu yönde çalışmaların sadece anlık olmadığına değinen Erdoğan, Kanal İstanbul için her şeyi göze aldıklarını ve asılsız haberlerin sadece bu olayı çarpıtmaktan başka hiçbir işe yaramadığının altını çizdi.

Allah’ında izni ile önlerinde hiçbir engel olmadığına dikkat çeken Erdoğan, yaşanılan olaylara binayen halen ihracatta beklenen rakamın oldukça altında kaldıklarını belirterek güçlerini Türk milletinden aldıklarını CHP’nin engellemelerine rağmen Kanal İstanbul projesinde kazanmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Kanal İstanbul İhalesi 2020’de

İlerleyen süreçte 2020 yılı içerisinde Kanal İstanbul için ihaleyi açacaklarını vurgulayan Erdoğan, bu projenin ülkemize kazandıracaklarından söz ederek boğazda yaşanabilecek tehlikelere karşı da bunun bir önem olacağının altını çizmeden de geçemedi. Türk milletinden her daim övgü ile bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dualar sayesinde yollarına devam ettiklerini, 2023 hedeflerine durmadan ve aralıksız olarak devam edeceklerini de yineleyerek ülke sevdasına sıkı sıkıya sarıldıklarını söyledi.

İstanbul İzmir arasındaki yeni yol ile birlikte mesafenin daha da kısaldığını hatırlatan Erdoğan, sınır bölgelerinde teröre dur dediklerini, Çanakkale’de kulelerin yükselmeye devam ettiğini ve Osmangazi Köprüsü ile de her türlü zorluğa göğüs gerdiklerini bir kez üstüne basarak ifade ederken ardından bazı firmalara ödüller dağıttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz