Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil için gerçekleştirilen tanıtım sonrasında direksiyon başına geçti. Davetlilerin katılı ile gerçekleştirilen organizasyon Yeniliğe Yolculuk adına altında yapılırken izleyenlerde bir an olsun ekranları başından ayrılmadı.

Erdoğan, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gerçekleştirilen yerli otomobil tanıtıma katıldı. Bilişim Vadisi’nin açılışına da denk gelen organizasyonun hemen sonrasında Erdoğan direksiyon başına geçerek yerli otomobili ilk deneyenlerden birisi oldu.

Yerli otomobilin detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 5 farklı değişik modelde seri üretime geçmesi planlanan yerli otomobilin ilk çıkış tarihi olarak da 2022 yılı gösterildi. Ceo Gürkan Karakaş ise konuşmasında 5 farklı model hakkında merak edilen detaylardan bahsetti.

Maden İn Türkiye Eleştirisi

Tanıtım esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan bir detayın daha üzerinde durdu. Yerli otomobil tanıtımında SUV ile beraber Sedan tarzı diğer bir araçta görücüye çıktı. Tanıtım sırasında ekranda yazan Made in Turkey yazısına eleştiri getiren Erdoğan bunun bir an önce düzeltilmesi gerekliliğini hatırlattı. Bu konuşma detayının hemen sonrasında ekranlarda oluşturulan görüntüdeki yazı Made in Türkiye olarak değiştirildi.

[yazi ilgili_yazi_id=”782″]

Erdoğan ayrıca kendisini adına ilk yerli otomobil siparişi vereceğinin de müjdesini açıkladı. 2022 senesinde ön satış için sürecin başlayacağına işaret eden Erdoğan, dünyadan sonra ülkemizde de bu tarz projelerin devam edeceğini de yineledi. Küresel bir markalaşma yolunda hızlı adımlarla ilerlediklerinden bahseden Erdoğan, yerli otomobilin herkese hayırlı olmasını da temenni etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz