Sarı kırmızılılar sonunda yeni forvetine kavuşmak için gün sayıyor. Sezon başında Belçika’ya giden Diagne‘nin devre arasında yeniden Galatasaray‘a geri döneceği belirtildi. Kasımpaşa’dan büyük umutlarla transfer edilen ancak Falcao’nun geri dönüşü sonrasında gözden düşen Diagne ile sarı kırmızılı taraftarların yeniden barışması da beklenmekte.

Sezon başında Belçika’nın Brugge takımına gönderilen Diagne için geri dönüş hazırlığı yeniden başladı. Galatasaray forması giymek için oldukça heyecanlı olduğu gözlemlenen Diagne için bazı sarı kırmızılı taraftarların ise oldukça istekli olmadığı haberleri de gelmekte. Belçika’da gittiği günden bu yana ilk 11’de değil yedekte bile kendisine şans bulmakta zorlanan Diagne’nin hocası Clement ile anlaşamadığı kaydedildi.

İkinci Devrede Geri Dönecek

Menajerinin İstanbul’a gelmesi ve Galatasaray yöneticiler ile bir araya gelmesi sonrasında yeni gelişmelerin de yaşanması beklenmekte. Kasımpaşa’da 10 milyon euro bedel gibi yüksek bir bonservis ücreti ile sarı kırmızılara transfer olması ile şampiyonluk gelmesine rağmen Galatasaraylı taraftarların gönlü oyuncu ile bir türlü barışmamıştı.

Falcao’nun Monaco’dan bedelsiz olarak transfer edilmesi ancak sezonda yaşadığı sakatlığı ile kadroya girememesi teknik direktör Fatih Terim’i de harekete geçirdi. Diagne’nin yeniden geri gelmesi yönünde sarı kırmızılı yönetime baskı yapan Terim’in sonunda muradına erdiği kaydedildi. Sezonun 2. yarısında Terim’in Diagne’nin geri dönüşü ile Falcao’nun yanına koyarak muhtemel dizilişi de 3-5-2 yapması da beklenmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz