CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İktidarın politikalarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi haramilere teslim etmeyeceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın Kaftancıoğlu kararını tanımadığını belirterek “Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımızdır” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki grup toplantısında “Hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla kürsüye geldi.

“Ne yaparlarsa yapsınlar, inandığımız yolda kararlılıkla yürüyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Yeni bir dönem başlamak üzere, her birimizin tek tek sorumluluğu var. Yaşlısı genci, erkeği kadını, her birimiz bu ülkenin geleceğinden sorumluyuz. Bu ülkeyi haramilere teslim etmeyeceğiz” dedi.

“KAFTANCIOĞLU” KARARINA TEPKİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki cezaların Yargıtay tarafından onanmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Parti kapatmakla, farklı düşündü diye insanları hapse atmakla bir ülkeye demokrasi gelmez. O mahkemede görev yapan hakimler unutmasın, bu ülkeye demokrasiyi Saray’a rağmen getireceğiz. Kararı tanımıyorum, kararı veren mahkemeyi de tanımıyorum. Canan Kaftancıoğlu, İstanbul İl Başkanımızdır” dedi.

SADAT TEPKİSİ

Bir dönem Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı yapan emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu SADAT’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bunun Cumhurbaşkanlığı danışmanlığında ne işi var. Oraya gittik, Engin bey zile bastı. SADAT’ın görevi, amacı nedir bilgilenmek istiyoruz. İki kişi geldi, bir daha gelmedi. Bu kadar da korkak bir yapı. Kendi dilini reddeden, Arapçayı resmi dil yapmak isteyen anlayış Saray’da danışmanlık yapıyor. Ben bayrağımın, vatanımın mücadelesini veriyorum. Açıkça ifade edeyim yolunu kaybeden bir MHP var. Erdoğan’a soru sormak isterim, bu SADAT’çılar senin yanında hizalandılar, sana ne danışmanlığı verdiler. Emniyer var istihbarat var sen bunları bir tarafa atıyorsun getiriyorsun ordudan atılan bir adamı kendine danışman tayin ediyorsun. Çık bunu anlat. Sen bunları ne için kullandın” dedi.

AYNUR DOĞAN’IN KONSERİNİN İPTAL EDİLMESİ

Kılıçdaroğlu toplantıda Aynur Doğan’ın Dar Hejîroke şarkısının Türkçe sözlerini okudu ve şarkının bir incir ağacını anlattığını hatırlatarak şöyle konuştu:

“Aynur Doğan, hepimizin dinlediği bir dünya çapında bir sanatçı. Böyle bir şarkıyı iptal ettiler. Türkiye bu noktaya gelmemeliydi. Şarkıların tamamı bizim, türküler bizim. Kürtçe bir şarkı okudu diye nasıl bir yasak getirilebilir. Her şarkı bizim şarkımız, her türkü bizim türkümüz. Ben söyleyince trolleri üstüme saldılar. Sizin feriştahınız gelse ben susmam. Her şey güzel olacak. Barışı getireceğiz, huzuru getireceğiz, herkes şarkısını özgürce söyleyecek. Bir şarkıdan korkan olur mu? Bir türküden korkan olur mu? Korkmayacağız, yürekli olacağız, birlikte olacağız. 12 Eylül kararlılığına sürüklemek istiyorlar. Buradan çıkaracağız Türkiye’yi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz