Milyonlarca vatandaşın takip ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama geldi. Bilgin, Mayıs ayı sonunda yapılacağını işaret ederek, “3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı bu ay sonu yapacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, “3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız.” dedi.

YATIRIM, İSTİHDAM VE BÜYÜMEYE DİKKAT ÇEKTİ

Üretim gücünün artarak devam etmesinin önemine vurgu yapan Bakan Bilgin, “Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye’nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız” dedi.

Bakan Bilgin çalışanların sorunlarıyla ilgili konuşarak şunları söyledi; “Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz.”

3600 EK GÖSTERGE AY SONUNDA

Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz