Bill Gates Microsoft’un Yönetim Kurulu’ndan Ayrıldı

Gates, kurucu ortaklarından biri ve danışmanı olduğu Microsoft’un Yönetim Kurulu'ndaki görevinden ayrıldı.
 Bill Gates Microsoft’un Yönetim Kurulu’ndan Ayrıldı

Microsoft’un kurucularından biri olmakla beraber aynı zamanda teknoloji danışmanı olan Bill Gates, teknoloji dünyasına katkılarının yanı sıra dünya sağlığı için yaptığı çalışmalarla da her zaman en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Bill Gates, bu kapsamdaki faaliyetlerine ayırdığı zamanı daha da artırabilmek için Microsoft’un Yönetim Kurulu’ndaki görevinden ayrıldı.

1975 senesinde Paul Allen ve Bill Gates tarafından kurulan Amerika merkezli teknoloji devi Microsoft, bugün yaptığı açıklamayla Bill Gates’in şirketin Yönetim Kurulu’ndan ayrıldığını duyurdu. Açıklamada, Bill Gates’in yönetimdeki görevinden ayrılma kararı almasının nedeni; küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele dahil hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırmak olarak ifade edildi.

Bill Gates, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ile İletişimini Sürdürecek

Yapılan açıklamada Gates’in Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya teknoloji danışmanlığı yapmayı sürdüreceği belirtildi. Şirketin CEO’su Nadella ise yıllar boyunca Gates ile birlikte çalışmanın ve ondan bir şeyler öğrenmenin kendisi için onur ve ayrıcalık olduğunu dile getirdi. Gates’in dostluğuna olan hayranlığını dile getiren Nadella, tüm insanları ve organizasyonları daha iyisine teşvik etme hedeflerini gerçekleştirmek üzere Gates ile birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle beklediğini açıkladı.

Bill Gates, konuya ilişkin Linkedin hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Microsoft’un Yönetim Kurulu’ndan ayrılmasının şirketten uzaklaşacağı anlamı taşımadığını vurguladı. Microsoft’un her zaman hayatının bir parçası olacağının altını çizen Gates, şirketin vizyonunun şekillenmesiyle iddialı hedeflerine ulaşmasına destek olmak için Satya Nadella ile iletişimde olacağını açıkladı. Gates, şirketin gösterdiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha fazla iyimser hissettiğini belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın