Bakan Koca: Hepsi Yaşlı 30 Hastamızı Kaybettik

30 hastanın hayatını kaybettiğini açıklayan Bakan Koca, bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldığını ve 1.236 tanı konduğunu ifade etti.
 Bakan Koca: Hepsi Yaşlı 30 Hastamızı Kaybettik

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle 30 kişi hayatını kaybetti. Toplam 20 bin 345 test yapılırken, vaka sayısı 1.236 oldu.

Bakan Koca, ‘’Hayat Eve Sığar’’ Diyerek Bir Kez Daha Evde Kalmanın Önemine Dikkat Çekti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, bugün 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve 289 yeni tanı konduğunu açıkladı. Vaka sayılarının arttığına fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yapıldığına işaret eden Bakan Koca, tedavi altına alınan her hasta ile salgının önünün kesildiğini vurguladı. ‘’Hayat Eve Sığar’’ diyerek bir kez daha evde kalmanın önemine dikkat çeken Koca, risk alınmaması gerektiğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Testi Yapılan Kişi Sayısı Hakkında Bilgi Verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı diğer bir paylaşımla ise koronavirüs testi yapılan kişi sayısına ilişkin bilgi verdi. Bugüne kadar toplam 20 bin 345 test yapıldığını ve 1.236 tanı konduğunu belirten Bakan Koca, hepsi yaşlı 30 hastanın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Türkiye’de hastalık olmadığı zaman bunu açıkladıkları gibi şimdi de durumu gün gün açıkladıklarına işaret eden Bakan Koca, şeffaflıkla tüm vatandaşları tedbire davet ettiklerini ifade etti. Hep birlikte tedbirli olunması gerektiğinin altını çizen Koca, Türkiye’nin bu tehdide yenik düşmeyeceğini vurguladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın