Bakan Kasapoğlu Ertelenen Müsabakalara İlişkin Konuştu

Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin alınan önlemlerle ilgili açıklama yaptı.
 Bakan Kasapoğlu Ertelenen Müsabakalara İlişkin Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili TBMM’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, bunun tüm dünya genelinde yürütülen bir süreç olduğunu ve Türkiye’de Sağlık Bakanlığı öncülüğünde başarılı bir şekilde iletişimin sürdüğünü ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurtlarında yaklaşık 700 bin öğrencinin kaldığını belirten Kasapoğlu, yurtlarda yeni tip koronavirüs salgınına karşı önleyici tedbirler alınmasının yanı sıra yurt müdürlerine ve yöneticilerine yönelik bilgilendirme çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Kasapoğlu, yurtların temizliği ve dezenfekte edilmesi hususunda öğrencilere de bilgilendirme yapıldığını kaydetti.

Gençlik Faaliyetleri Kapsamında Mart ve Nisan Ayındaki Çalışmalar Ertelendi

Bakan Kasapoğlu, gençlik faaliyetleri kapsamında yurt dışına seyahatlerin, yurt dışından gelen gençlerin buradaki kamplarla ilgili çalışmalarının yanı sıra diğer anlamdaki organizasyonların ve bu doğrultudaki Mart ve Nisan ayındaki çalışmaların ertelendiğini açıkladı. Kasapoğlu, özellikle gençlik merkezlerinde ve gençlik kamplarındaki uluslararası çalışmaların da aynı şekilde ertelendiğini belirtti.

Kasapoğlu, merkezleri kullanan gençler ve vatandaşlarla birlikte kamplardaki misafirlere yönelik dezenfekte ve hijyen noktasında bilinçlendirmeyle birlikte gereken bütün faaliyetlerin yoğun bir şekilde sürdüğünü dile getirdi. Spor merkezlerinin, spor tesislerinin, havuzların, statların ve salonların temizlik ve hijyeniyle ilgili bu tesisleri kullanan sporcularla beraber vatandaşların da bilgilendirilmesine devam edildiğini ifade eden Kasapoğlu, bu alanların temizliğine yönelik olarak gereken her şeyin temin edildiğini ve uygulamanın sürdüğünü belirtti.

Bakan Kasapoğlu, 80’den Fazla Müsabakanın Ertelendiğini Açıkladı

Ulusal ve uluslararası federasyonlarla görüşmeler ve yapılan çalışmalar sonucunda Mart ve Nisan ayında kota müsabakalarına yönelik olmayan faaliyetlerin çoğunun ertelendiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, yurt içinde ve yurt dışında Mart ve Nisan ayında katılım gösterilmesi planlanan 80’den fazla müsabakanın bu kapsamda ertelendiğini açıkladı.

Özellikle Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ülkelere sporcuların gönderilmesi ve oradan sporcuların gelmesi noktasında çalışmaları titizlikle takip ettiklerini kaydeden Kasapoğlu, anlık gelişmelerin olduğunu ve bu konuda bilgilerin paylaşılmaya devam edeceğini belirtti. Öte yandan Bakan Kasapoğlu, bu gelişmelerden yola çıkarak tarihlerin öne alınması ya da geri alınması gibi durumların söz konusu olabileceğini dile getirdi.

Liglerin Ertelenmesi Söz Konusu Değil

Bakan Kasapoğlu, liglerin ertelenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizerek bunların planlandığı gibi devam edeceğini açıkladı. Yarınki Medipol Başakşehir-Kopenhag maçına ve hafta sonu oynanacak maçlara değinen Kasapoğlu, bunların planlandığı gibi süreceğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı ile koordine bir şekilde federasyonlarla ve uluslararası camiayla iletişimlerinin süreceğini vurgulayan Kasapoğlu, güncel bilgilerin paylaşılmaya devam edeceğini belirtti. Bakan Kasapoğlu, bu salgının son bulması ve hızlı bir şekilde bu sürecin atlatılması yönündeki temennilerini de sözlerine ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın