Ankara’da 4.5 büyüklüğünde deprem

 Ankara’da 4.5 büyüklüğünde deprem

AFAD, saat 22.53’te Ankara’nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Ankara’da 4.5 büyüklüğünde deprem oldu.  AFAD’ın geçtiği bilgiye göre saat 22.53’te Ankara’nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Mamak Belediye Başkanı Köse: Kalecik Belediye Başkanımız Sn Duhan Kalkan ile görüştüm. Köylerle iletişim kuruyorlar. Şu ana kadar olumsuz bilgi yok.

Ankara Valisi Şahin:”Saat 22:53’te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

AFAD: Ankara’nın Kalecik ilçesinde meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

ARTÇI 2 DEPREM DAHA
Ankara Kalecik’teki 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından saat 23:02’de ve saat 23:4’te 2 büyüklüğünde 2 artçı deprem daha meydana geldi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, deprem sonrası TGRT Haber’e konuştu. Vali Şahin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“PANİK HAVASI YOK”
“Hamd olsun şu ana kadar olumsuzluk,  can veya mal kaybı yok bilgisi geldi. Köylere çıkıldı incelemeler yapılıyor  Panik havası yok. Teknik inceleme gece ve yarın devam edecek. Artçı deprem olup olmadığını bu işin uzmanlarına sormak lazım”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın